HOME » PUCHAR POLSKI/SUPERPUCHAR EKSTRAKLASY » PP:ARKA GDYNIA 3-1 POLONIA WARSZAWA 20.10.2011

PP:Arka Gdynia 3-1 Polonia Warszawa 20.10.2011

20.10.2011 08:25:30

Posty: 39015 #788176

Polonia Warszawa przegrała w 1/8 finału Pucharu Polski na wyjeździe z Arką Gdynia 1-3 (0-2) i odpadła z rozgrywek. Bramki dla zwycięzców strzelili Sławomir Mazurkiewicz, Tomasz Jarzębowski oraz Mirko Ivanovski. Honorowego gola dla "Czarnych Koszul" zdobył Aleksandar Todorovski.

Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze w 4. minucie meczu, jednak uderzenie Mirko Ivanovskiego okazało się niecelne. W 17. minucie Sławomir Mazurkiewicz ograł Łukasza Trałkę, uderzył z około 30 metrów na bramkę Polonii, fatalny błąd popełnił Michał Gliwa, który nie złapał futbolówki i ta wpadła do bramki. Trzy minuty później Ivanovski strzelił zza pola karnego tuż obok słupka. W 29. minucie Arka zdobyła drugiego gola. Marcin Radzewicz idealnie dośrodkował piłkę z prawej strony boiska do niepilnowanego w polu karnym Tomasza Jarzębowskiego, który uderzeniem z woleja pokonał golkipera warszawskiego zespołu. W odpowiedzi pięć minut później Pavel Šultes strzelił zza pola karnego tuż obok bramki strzeżonej przez Macieja Szlagę.

Trzy minut po rozpoczęciu drugiej połowy Polonia zdobyła gola. Po pięknym strzale z rzutu wolnego z 17 metrów Aleksandra Todorovskiego Szlaga nie miał nic do powiedzenia. W 66. minucie Paweł Wszołek znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy, ale ten pewną interwencją wybił piłkę pomocnikowi Polonii i zażegnał niebezpieczeństwo. Sześć minut później Szlaga w dobrym stylu obronił uderzenie z najbliższej odległości Edgara Çaniego. W odpowiedzi chwilę później gospodarze przeprowadzili kontrę, po której Ivanovski skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Gliwę. Warszawianie spotkanie kończyli w osłabieniu, ponieważ w 86. minucie drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Wszołek.

19 października 2011, 18:30 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 3-1 Polonia Warszawa
Sławomir Mazurkiewicz 17, Tomasz Jarzębowski 29, Mirko Ivanovski 72 - Aleksandar Todorovski 48

Arka: 26. Maciej Szlaga - 22. Damian Krajanowski, 25. Sławomir Mazurkiewicz, 4. Krzysztof Łągiewka, 20. Marcin Radzewicz - 13. Jakub Kowalski (90, 23. Bartłomiej Niedziela), 33. Tomasz Jarzębowski, 18. Petr Benát, 27. Mirko Ivanovski (90, 16. Piotr Kasperkiewicz), 11. Piotr Kuklis - 29. Janusz Surdykowski (69, 15. Bartosz Flis).

Polonia: 1. Michał Gliwa - 26. Aleksandar Todorovski, 4. Marcin Baszczyński, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 14. Miłosz Przybecki (46, 7. Paweł Wszołek), 6. Tomasz Jodłowiec, 18. Łukasz Trałka, 29. Pavel Šultes (89, 28. Łukasz Piątek), 15. Grzegorz Bonin - 9. Edgar Çani (78, 11. Michał Grunt).

żółte kartki: Krajanowski, Ivanovski - Čotra, Wszołek.
czerwona kartka: Paweł Wszołek (86. minuta, Polonia, za drugą żółtą).

sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
widzów: 3.900.