HOME » PUCHAR POLSKI/SUPERPUCHAR EKSTRAKLASY » GRYF WEJHEROWO 1-0 KORONA KIELCE 21.09.2011

Gryf Wejherowo 1-0 Korona Kielce 21.09.2011

21.09.2011 19:54:21

Posty: 39015 #771479

Kolejną niespodziankę w 1/16 finału Pucharu Polski sprawili piłkarze Gryfa Wejherowo, którzy pokonali lidera T-Mobile Ekstraklasy Koronę Kielce 1-0 (1-0). Jedyną bramkę dla trzecioligowca strzelił w 24. minucie Krzysztof Wicki.

Od samego początku zdecydowanie przeważali piłkarze trzecioligowca, stwarzając sobie kilka dobrych okazji w pierwszych 15 minutach. Groźnie uderzali Mateusz Toporkiewicz i Maciej Szymański, ale najpierw pewnie strzał obronił Wojciech Małecki, a chwilę później piłka powędrowała nad jego bramką. W 24. minucie golkiper Korony musiał już skapitulować. Przy strzale Grzegorza Gicewicza zdołał jeszcze instynktownie interweniować nogą, jednak przy dobitce Krzysztofa Wickiego był już bezradny.

Druga połowa to przede wszystkim próby odrobienia strat przez Koronę. Najgroźniej było w 61. minucie, kiedy wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Zieliński uderzył na bramkę Wiesława Ferry. Piłka trafiła jednak tylko w słupek. Atakować starali się też gospodarze, ale skupili się głównie na obronie korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry piłkarze Gryfa mieli nawet szansę na powiększenie prowadzenia, lecz po rzucie wolnym futbolówka wylądowała tylko na poprzeczce.

21 września 2011, 16:00 - Wejherowo (Stadion WKS Gryf Wejherowo)
Gryf Wejherowo 1-0 Korona Kielce
Krzysztof Wicki 24

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 4. Sebastian Kowalski, 5. Przemysław Kostuch, 3. Adrian Kochanek, 18. Paweł Politowski - 20. Łukasz Krzemiński (90, 11. Bartosz Tatarczuk), 13. Maciej Szymański, 16. Jarosław Felisiak, 6. Krzysztof Wicki (49, 9. Dawid Pomorski), 7. Grzegorz Gicewicz - 21. Mateusz Toporkiewicz (81, 2. Robert Szudrowicz).

Korona: 26. Wojciech Małecki - 22. Dominik Lenart (62, 34. Piotr Malarczyk), 17. Krzysztof Kiercz, 4. Hernâni, 9. Paweł Kal - 10. Jacek Kiełb, 3. Kamil Kuzera, 21. Łukasz Maliszewski (58, 20. Michał Zieliński), 18. Paweł Kaczmarek, 8. Mateusz Janiec (46, 30. Jakub Bąk) - 14. Łukasz Cichos.

żółte kartki: Kiercz, Kuzera.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 2000.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 18-20 października.