HOME » INNE SPORTY » ME: MAMY DRUGI MEDAL 07.04.2010

ME: mamy drugi medal 07.04.2010

07.04.2010 18:56:34

Posty: 39015 #514740

Marieta Gotfryd zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanych w Mińsku mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 58 kg. To drugi medal dla Polski na tych mistrzostwach po "srebrze" Marzeny Karpińskiej.

Nasza reprezentantka świetnie rozpoczęła zawody zaliczając w rwaniu 96 kg, co dawało jej trzecią pozycję. Taki sam wynik osiągnęła reprezentantka Albanii Romela Begaj, ale jest lżejsza od Polki. Prowadziła Białorusinka Nastazja Nowikawa, która "zaliczyła" 105 kg.

W podrzucie przy pierwszym podejściu Gotfryd zaliczyła 110 kg, ale dwie następne próby z ciężarem 113 kg zakończyły się fiaskiem. 206 kg w dwuboju pozwoliło Polce na zajęcie trzeciego miejsca na podium. W ten sposób Gotfryd po raz trzeci zdobyła "brąz" na ME, zdobywając przy okazji dla naszego kraju drugi medal na tych mistrzostwach. Pierwszy, srebrny, wywalczyła Marzena Karpińska w dwuboju kategorii 48 kg z rezultatem 179 kg.

Begaj w podrzucie zaliczyła kolejno ciężary 110, 111 i 114 kg i z łącznym wynikiem 207 kg wywalczyła "srebro".

Złoty medal z wynikiem 238 kg w dwuboju zdobyła Nowikawa ustanawiając nowy rekord Europy. Białorusinka w podrzucie zaliczyła bez większych problemów 133 kg.