HOME » LEKOATLETYKA » MŚJ: HISTORYCZNY WYCZYN POLAKA 22.07.2010

MŚJ: historyczny wyczyn Polaka 22.07.2010

23.07.2010 19:30:16

Posty: 39015 #560173

Robert Sobera (MKS MOS Wrocław) zajął czwarte miejsce w konkursie skoku o tyczce 13. lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w kanadyjskim Moncton. To najwyższa dotychczas lokata polskiego zawodnika w tej imprezie.

Sobera w pierwszej próbie zaliczył 5,30 wyrównując rekord życiowy. Potem, po jednym nieudanym skoku na 5,35, dwukrotnie atakował 5,40, ale nie zdołał poprawić swej pozycji. Zwyciężył Rosjanin Anton Iwakin wynikiem 5,50.

Do finału biegu na 200 m awansował Mateusz Biegajło (MKS Żak Biała Podlaska). W swej półfinałowej serii był trzeci z czasem 21,08, tylko o setną sekundy gorszym od "życiówki". Wygrał znany w Polsce Białorusin Aleksandr Linnik z najlepszym rezultatem półfinałów 20,81. W finale, co ciekawe, nie ma sprinterów z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, ani z Jamajki.