HOME » TENNIS » WTA W PEKINIE: "SPACEREK" AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ 05.10.2011

WTA w Pekinie: "spacerek" Agnieszki Radwańskiej 05.10.2011

05.10.2011 11:45:45

Posty: 39015 #779846

Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy turnieju tenisowego w Pekinie. W meczu II rundy Polka pokonała zdecydowanie słabszą od niej Chinkę Jie Zheng 6:1, 6:4.

Znajdująca się w wybornej formie "Isia" bez większego trudu awansowała do III rundy turnieju WTA 500 w Pekinie. W meczu II rundy z Jie Zheng Radwańska pokazała, że jej gra daje podstawy do tego, by uważać ją za jedną z najmocniejszych obecnie tenisistek świata.

Pierwszy set przyniósł całkowitą dominację Radwańskiej na korcie, która świetnie serwowała, returnowała i zdobywała punkty w starciu z Chinką bez większego problemu. Polka przegrała gema dopiero przy stanie 5:0, chwilę później zakończyła pierwszą odsłonę.

W drugim secie Polka od razu przełamała rywalkę. Chinka zaraz się jej zrewanżowała, wygrywając podanie Radwańskiej po pięknej walce. Z biegiem czasu uwidaczniała się jednak przewaga techniczna "Isi", która wyszła na prowadzenie 4:2 i do końca nie pozwoliła już rywalce zagrozić jej prowadzeniu. Polka wygrała seta 6:4 i awansowała do III rundy turnieju w Pekinie.

W kolejnym meczu Radwańska zagra ze Szwedką Sofią Arvidsson, która niespodziewanie wyeliminowała w Pekinie Czeszkę Petrę Kvitovą.

Obie zawodniczki zmierzą się po raz pierwszy. W przypadku sukcesu, grająca z "11" Polka trafi na turniejową "trójkę", czyli Rosjankę Wierę Zwonariewą bądź Serbkę Anę Ivanovic.

W środę Radwańska pojawi się na korcie jeszcze raz. W 1/8 finału debla, razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą, rywalizować będzie z Australijką Jarmilą Gajdosovą i Słowenką Andreją Klepac.

Agnieszka Radwańska - Jie Zheng 6:1, 6:4