HOME » TENNIS » WTA W TORONTO: AGNIESZKA RADWAŃSKA ZNOWU GROMI 10.08.2011

WTA w Toronto: Agnieszka Radwańska znowu gromi 10.08.2011

10.08.2011 09:34:05

Posty: 39015 #747583

Rozstawiona z numerem trzynastym Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju WTA rangi Premier I na twardych kortach w Toronto (pula nagród 2,05 mln dolarów). Polka pokonała Rosjankę Jelenę Wiesninę 6:4, 6:1.

Wtorkowe mecze 1. rundy rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu intensywnych opadów deszczu. Spotkanie Radwańskiej z Wiesniną, trwające półtorej godziny, zakończyło się po północy polskiego czasu.

W drugim secie krakowianka prowadziła już 5:0, aby w kolejnym gemie - przy serwisie rywalki - zmarnować kilka szans na zakończenie meczu. Przy stanie 5:1 doszło do równowagi, ale ostatecznie Polka przy własnym podaniu nie dała się "przełamać" i wygrała całe spotkanie w dwóch setach.

W minioną niedzielę Radwańska została triumfatorką turnieju WTA Tour na twardych kortach w Carlsbad. W finale krakowianka pokonała rozstawioną z numerem jeden rosyjską tenisistkę Wierę Zwonariewą 6:3, 6:4. Był to siódmy finał w karierze 22-letniej Radwańskiej, a piąty zwycięski.

W Toronto występuje cała światowa czołówka. Z rywalizacji odpadły wcześniej m.in. Francuzka Marion Bartoli (9.), Rosjanki Swietłana Kuzniecowa (12.) i Anastazja Pawliuczenkowa (14.) oraz Serbka Jelena Jankovic (15.).