HOME » TENNIS » KUBOT WYGRAŁ ZE SCHWANKIEM W 1/8 FINAŁU 24.02.2011

Kubot wygrał ze Schwankiem w 1/8 finału 24.02.2011

24.02.2011 08:23:20

Posty: 39015 #655674

Łukasz Kubot wygrał z Argentyńczykiem Eduardo Schwankiem 6:7 (8-10), 6:4, 6:4 w 1/8 finału turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Acapulco (z pulą nagród 955 tys. dol). W Meksyku polski tenisista startuje jeszcze w deblu z Austriakiem Oliverem Marachem.

Kubot jest obecnie 135. w rankingu ATP World Tour, a jego kolejny rywal zajmuje 104. miejsce na świecie. Dotychczas grali ze sobą tylko raz, przed dwoma tygodniami w brazylijskim Costa do Sauipe, gdzie lepszy okazał się Polak 6:7 (5-7), 7:5, 7:6 (7-2).

W środę tenisista z Lubina rozpoczął mecz od prowadzenia 3:0, dzięki przełamaniu serwisu rywala w drugim gemie. Jednak Schwank odrobił straty i później doprowadził do tie-breaka, a w nim okazał się nieznacznie lepszy 10-8, po godzinie i 18 minutach walki opartej głównie w długich wymianach z głębi kortu.

W drugim secie Kubot raz stracił swoje podanie, ale też dwukrotnie przełamał rywala i po ponad dwóch godzinach wyrównał stan meczu.

Decydująca partia była również bardzo zacięta. Dzięki "breakowi" Polak prowadził już 3:2, zanim nieoczekiwanie stracił swój serwis. Znowu przełamał rywala na 5:4 i w kolejnym gemie odskoczył na 40-0 przy swoim podaniu. Nie wykorzystał jednak kolejnych trzech meczboli, a trwające trzy godziny bez jednej minuty spotkanie zakończył dopiero przy czwartej szansie.

Kolejnym rywalem Polaka będzie zwycięzca pojedynku Brazylijczyka Thomaza Bellucciego z Hiszpanem Ivanem Navarro.

Kubot startuje w imprezie także ze swoim stałym partnerem deblowym - Marachem. Obrońcy tytułu zostali rozstawieni z numerem drugim. W pierwszej rundzie zmierzą się - nad ranem polskiego czasu - z hiszpańskimi tenisistami Danielem Gimeno-Traverem i Albertem Montanesem.

Acapulco kończy miesięczny cykl startów Polaka w Ameryce Południowej.