HOME » MOTOCYKLOWE(ŻUŻEL) » TOMASZ GOLLOB MISTRZEM ŚWIATA! 26.09.2010

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Tomasz Gollob mistrzem świata! 26.09.2010

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #581158
Od: 2010-3-24
Obrazek

Tomasz Gollob po raz pierwszy w swojej karierze został mistrzem świata! Polski żużlowiec występem w Grand Prix Włoch udowodnił, że historyczny tytuł był w pełni zasłużony.

siatkarek: awans Niemek i Rosjanek

Gollob zaczął starty w 4. biegu. Lider generalnej klasyfikacji zanotował nieudany start, został wyprzedzony przez Hancocka i Holdena. Czwarte miejsce w tym biegu zajął Holta.

Zdecydowanie lepiej Gollob zaczął kolejny bieg. W 8. biegu zanotował kapitalny start, prowadził już od pierwszego wirażu. Za naszym reprezentantem bieg kończyli Lindgren, Woffinden i Bjerre.

Przed kolejnym biegiem defekt motocykla miał Jason Crump. Gollob wystartował najlepiej, za jego plecami linię mety przekroczył Jarosław Hampel.

Wielkich emocji dostarczył 15. bieg. Na prowadzeniu był Watt, ale Gollob nie odpuszczał i wyprzedził rywala, inkasując komplet punktów.

W swoim kolejnym występie Tomasz Gollob pokazał wielką klasę. Andersen, Harris i Zetterstroem przez cały bieg musieli oglądać plecy gwiazdy speedwaya. Polak nie dał rywalom żadnych szans.

Do półfinału GP Włoch nie awansował Jason Crump, który po 20. biegach z dorobkiem siedmiu punktów uplasował się na 9. miejscu. O braku awansu zadecydował 20. bieg, w którym Crump prowadził, ale został wyprzedzony przez Hampela. Australijczyk nie długo mógł uwierzyć w taki obrót sprawy.

Półfinał był popisem Golloba, który startując z wewnętrznego toru, od razu wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Niestety do finału nie awansował Holta, który mimo ambitnej walki zajął dopiero trzecie miejsce. Awans do finału uzyskał Petersen.

W drugim półfinale świetną walkę o udział w finale stoczył Hampel. Polak przez cały bieg zajmował trzecie miejsce, aby przypuścić zdecydowany szturm na zajmującego drugą lokatę Harrisa. Pech jednego Polaka oznaczał radość drugiego. Wynik ten oznaczał, że Tomasz Gollob został po raz pierwszy w karierze mistrzem świata!

W wielkim finale Gollob również pokazał klasę. Polak najlepiej wystartował, ale został wyprzedzony. Nowy mistrz świata nie sprzedał tanio skóry i dojechał do mety na pierwszej pozycji. Kolejne miejsca w finale GP Włoch zajęli: Harris, Hancock i Pedersen.

- Przepraszam, że tak długo musieliście czekać na ten złoty medal. 2010 to jest mój rok - powiedział wzruszony Gollob. - Kiedy byłem małym chłopcem, ojciec powiedział mi, że mogę być mistrzem świata. Jego słowa się sprawdziły.

Tomasz Gollob jest drugim polskim mistrzem świata. W 1973 roku tytuł wywalczył Jerzy Szczakiel.

To największy sukces w karierze 39-letniego Golloba. Wcześniej zdobył sześć medali IMŚ - dwa srebrne i cztery brązowe. W Bydgoszczy (9 października) rozstrzygną się losy pozostałych medali. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Hampel, a trzecie Crump.