HOME » F1/SAMOCHODOWE » PORSCHE SUPERCUP: JAKUB GIERMAZIAK TRZECIM KIEROWCĄ SEZONU 13.11.2011

Porsche Supercup: Jakub Giermaziak trzecim kierowcą sezonu 13.11.2011

13.11.2011 12:32:55

Posty: 39015 #801545

Jakub Giermaziak z Verva Racing Team, zajmując szóste miejsce w niedzielnym Grand Prix Abu Dabi serii Porsche Supercup zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Najszybszy w ostatnim wyścigu był Niemiec Rene Rast, który już w sobotę zapewnił sobie tytuł mistrza świata.

Dwoma głównymi rywalami Jakuba Giermaziaka w tym wyścigu był Nick Tandy i Sean Edwards, którzy jako jedyni mogli odebrać mu miejsce na podium. Krótko po starcie, pierwszy z wymienionych wypadł z toru i wydawało się, że trzecie miejsce Polaka jest pewne, gdyż Edwards znajdował się zaledwie dwie pozycje przed nim, a to nie gwarantowało mu przeskoczenia Polaka.

W połowie rywalizacji, słowacki kolega Giermaziaka z zespołu, Stefan Rosina dwukrotnie ściął szykanę, za co został ukarany przejazdem przez aleję serwisową. To pozwoliło Polakowi przesunąć się o jedną pozycję do przodu, a doskonały manewr na 9. okrążeniu pozwolił mu jeszcze wyprzedzić drugiego w klasyfikacji generalnej Norberta Siedlera.

Początkowo młody, polski kierowca wyprzedził Austriaka ścinając szykanę, ale oddał pozycję, by uniknąć kary. Po chwili doskonałe wejście w zakręt pozwoliło mu jednak prawidłowo wykonać manewr i dotrzeć do mety na szóstej pozycji. To oznaczało, że Jakub Giermaziak wywalczył miejsce na podium w klasyfikacji generalnej i został trzecim kierowcą tego sezonu.

Ostatni wyścig w Abu Zabi wygrał Rene Rast, który już w sobotę, zajmując drugą pozycję, zapewnił sobie mistrzostwo świata.