HOME » INNE SPORTY ZIMOWE » HOKEJOWE MŚ: POLSKA - KOREA 5-2 20.04.2010

Hokejowe MŚ: Polska - Korea 5-2 20.04.2010

20.04.2010 18:24:11

Posty: 39015 #522839
Polscy hokeiści walczący w Lublanie w mistrzostwach świata I dywizji wygrali z teoretycznie najsłabszą drużyną - Koreą Południową 5-2. "Biało-czerwoni" zrobili duży krok w drodze do utrzymania.

Nasza reprezentacja przegrywając dwa pierwsze mecze turnieju ze Słowenią (2-3) i Węgrami (0-6), straciła szanse na awans do Top Division i w starciu z Koreą musiała walczyć o utrzymanie. Zwycięstwo powinno nam je zapewnić, teraz trzeba walczyć o jak najwyższą pozycję, bo od niej zależeć będzie rozstawienie naszego zespołu podczas przyszłorocznych mistrzostw. Naszym reprezentantom pozostały jeszcze mecze z Chorwatami i Wielką Brytanią.

W 37. minucie Jarosław Różański - w wydawało się straconej sytuacji - powalczył pod bramką rywali, wywalczył krążek i idealnie obsłużył Jarosława Rzeszutkę, a ten trafił do odsłoniętej bramki.

W trzeciej tercji Azjaci ruszyli do ataków i często spychali nas do głębokiej defensywy. Systematycznie rosła ich przewaga w strzałach (12-4 w trzeciej tercji i 37-21 w całym meczu). Na nasze szczęście w 54. minucie rywale popełnili błąd podczas zmiany i zostali ukarani za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Wreszcie mogliśmy zaatakować, a Patryk Wajda pięknym strzałem zza bulika zdobył piątego gola, który przesądził losy meczu.

Ambitni Koreańczycy grali jednak do końca. Zamieniali bramkarza na ofensywnego zawodnika i zamykali nas w tercji zmuszając do rozpaczliwej obrony. Dopisywało nam jednak szczęście, a Zborowski bronił dobrze.

Polska - Korea Południowa 5-2 (3-1, 1-1, 1-0)

Bramki: 1-0 L. Laszkiewicz - Dziubiński - Drzewiecki (3.50), 2-0 Kotlorz (7.01), 2-1 Dong Hwan Song - Ki Sung Kim (7.34), 3-1 Dziubiński - Malasiński - Kotlorz (19.53), 3-2 Cho - Yong Jun Lee - Ki Sung Kim(33.30 w przewadze), 4-2 Rzeszutko - Różański (36.38), 5-2 Wajda - Dziubiński (55.05 w przewadze).

Polska: Krzysztof Zborowski - Michał Kotlorz, Marian Csorich; Leszek Laszkiewicz, Krystian Dziubiński, Filip Drzewiecki - Jarosław Kłys, Rafał Dutka; Tomasz Malasiński, Tomasz Proszkiewicz, Marcin Kolusz - Patryk Wajda, Paweł Skrzypkowski - Adam Bagiński, Jarosław Różański, Jarosław Rzeszutko - Mateusz Rompkowski, Piotr Sarnik; Grzegorz Pasiut,Mateusz Danieluk, Mikołaj Łopuski.

Korea: Sung Je Park - Hyun Soo Kim, Woo Jae Kim; Woo Sang Park, Ki Sung Kim, Dong Hwan Song - Dong Hwan Kim, Don Ku Lee; Min Ho Cho, Yong Jun Lee, Yu Won Lee - Hyun Mok Hong, Yoon Hwan Kim; Won Jung Kim, Geun Ho Kim, Han Sung Kim - Hyon Yo Oh; Hyun Min Ahn, Tae An Kwon, Seung Jun Lee, Sin Il Suh.