HOME » INNE SPORTY ZIMOWE » HMŚ: POLACY OGRALI MISTRZÓW ŚWIATA 11.02.2011

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

HMŚ: Polacy ograli mistrzów świata 11.02.2011

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #648535
Od: 2010-3-24
Obrazek

W meczu grupy A Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie, Polacy pokonali po arcytrudnym meczu mistrzów świata Niemców 3:2 (1:0). Bohaterem Biało-Czerwonych był bramkarz Mariusz Chyła.

Pierwsza połowa meczu była ciekawym widowiskiem i nie brakowało spięć podbramkowych. Dobrze w polskiej bramce spisywał się Mariusz Chyła.

Biało-Czerwoni w 16. minucie wykonywali krótki róg i zrobili to perfekcyjnie. Artur Mikuła zagrał do Tomasza Dutkiewicza, ten do Dariusza Rachwalskiego, a zawodnik Pocztowca Poznań mocnym strzałem pod poprzeczkę dał Polsce prowadzenie.

W drugiej połowie podopieczni trenera Karola Śnieżka podkręcili tempo i stworzyli sobie dwie akcje, a jedną z nich zakończyli golem. Krystian Makowski pomknął prawą stroną mijając rywali jak tyczki, po czym dograł w półkole strzałowe do nadbiegającego Rachwalskiego, a ten po raz drugi pokonał golkipera Niemiec.

Polacy zaraz potem mogli stracić gola, ale świetnie po krótkim rogu i strzale Thilo Stralkowskiego zachował się Chyła, wybijając piłkę parkanami. Na niespełna siedem minut przed końcem Biało-Czerwoni zdobyli trzecią bramkę. W półkolu strzałowym faulowany był Michał Raciniewski, a rzut karny pewnie wykonał Karol Szyplik.

Niemcy starali się strzelić choćby honorowego gola i udało im się to na dwie i pół minuty przed końcem, kiedy to po szybkim wykonaniu krótkiego rogu Chyłę zaskoczył Christopher Zeller. Chwilę potem polski bramkarz kapitalnie wybronił uderzenie Moritza Furste, ale już przy próbie Stralkowskiego był bez szans.

Ostatecznie Polacy wygrali 3:2, po raz pierwszy pokonując Niemców w ramach meczów mistrzostw świata.

- Zrobimy wszystko, aby nie nastąpiło w drużynie rozprężenie. Przed nami ważny mecz z Holandią, którego nie możemy odpuścić. Zagraliśmy z Niemcami wspaniały mecz, przez którego większość kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Drużyna stanowi kolektyw i to bardzo mnie cieszy. Ciężko porównać polski hokej z niemieckim na jakiejkolwiek płaszczyźnie. Dla naszych rywali mecze takie jak dziś to chleb powszedni, a nasi gracze nie mogą pochwalić się aż takim doświadczeniem. Wielkie zawody rozegrał Mariusz Chyła. Mam wielki szacunek dla tego bramkarza, który może być wzorem dla innych graczy na tej pozycji. Mariusz to jeden z najlepszych graczy świata zarówno w hali, jak i zapewne na boiskach otwartych - skomentował trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek po meczu z Niemcami.

Polska - Niemcy 3:2 (1:0)
Bramki: Dariusz Rachwalski (16-kr.róg, 24), Karol Szyplik (34-k.) - Christopher Zeller (38-kr.róg), Thilo Stralkowski (39)