HOME » BIATHLON » PŚ: WIELKI WYSTĘP FINKI,POLKI NIE TRAFIAŁY 5.12.10

PŚ: wielki występ Finki,Polki nie trafiały 5.12.10

05.12.2010 12:42:47

Posty: 39015 #613358

Finka Kais Maekaerainen odniosła drugie zwycięstwo z rzędu w zawodach Pucharu Świata w biathlonie. Zawodniczka ta była najlepsza w niedzielnym biegu pościgowym (10 km) w szwedzkim Oestersund.

Maekaeraerinen, która pierwsze w karierze zwycięstwo w PŚ odniosła w piątek, wygrywając sprint, w niedzielę wpakowała wszystkie pociski do tarczy i jako pierwsza minęła linię mety.

Finka wygrała z dużą przewagą. Nad drugą na mecie, Niemką Miriam Goessner, która musiała pokonać trzy rundy karne, miała 1.25,3 sek. przewagi.

Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Helena Jonsson-Eckholm, która w sprincie była piąta. Do Maekaerainen straciła 1.41,5 sek.

Tym razem gorszy występ zanotowały polskie zawodniczki, które często myliły się na strzelnicy. Najlepszą z naszych zawodniczek była Weronika Nowakowska-Ziemniak. Zanotowała ona trzy pudla i została sklasyfikowana na 28. pozycji ze stratą 4.43,0 sek. Agnieszka Cyl, która myliła się pięciokrotnie znalazła się tuż za nią. Magdalena Gwizdoń była 41., a Paulina Bobak 51.

Po tych zawodach liderką klasyfikacji generalnej PŚ została Maekaeraeinen, która odebrała żółty trykot Szwedce Annie Carin Olofsson-Zidek.