HOME » PIŁKA RECZNA » MŚ: NIESPODZIEWANE MĘKI POLAKÓW 15.01.2011

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

MŚ: niespodziewane męki Polaków 15.01.2011

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #631766
Od: 2010-3-24
Obrazek

Polscy piłkarze ręczni mieli nieoczekiwane kłopoty z pokonaniem reprezentacji Argentyny w swoim drugim spotkaniu na mistrzostwach świata w piłce ręcznej w Szwecji. Po dramatycznym spotkaniu biało-czerwoni wygrali tylko 24:23 (11:6).

Pierwsza połowa spotkania Polska - Argentyna miała całkowicie nieoczekiwany przebieg. Początkowo wszystko przebiegało zgodnie z planem - nasza drużyna szybko objęła prowadzenie 4:0, ale w to, co działo się potem, trudno było uwierzyć.

Już w pierwszych minutach Polakom we znaki dali się serbscy sędziowie, którzy w stosunku do biało-czerwonych byli nadzwyczaj drobiazgowi - dwa razy odesłali na ławkę kar Artura Siódmiaka (trzy wykluczenia oznaczają czerwoną kartkę), a raz Michała Jureckiego. Do tego szybko sygnalizowali grę pasywną polskiej ekipy i odgwizdywali dziwne przewinienia w ataku. Kuriozalna była sytuacja, w której Karol Bielecki dwa razy trafiał do siatki, ale arbitrzy nie uznawali tych bramek ze względu na wcześniejsze faule Argentyńczyków.

Nasi rywale, uważani obok Chile za outsidera grupy D, pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 14. minucie. Polacy wówczas mieli na koncie wciąż tylko cztery gole, zdobyte w pierwszych minutach. Biało-czerwoni mieli kłopoty z agresywną, wysoką obroną Argentyńczyków, którzy wychodzili do Polaków nawet na 10-11 metr.

Polscy zawodnicy usiłowali rzucać z dystansu, ale zbyt często chybiali. Na szczęście znakomicie w bramce spisywał się Sławomir Szmal, który odbierał Argentyńczykom chęć do gry. W 22. minucie było... 5:2 co w piłce ręcznej na poziomie mistrzostw świata jest wręcz niesamowitym przypadkiem.

Ostatnie minuty pierwszej części gry były już "normalne". Polacy dobrze spisywali się w obronie i w końcu odzyskali skuteczność - sposobem na argentyńską obronę okazała się gra skrzydłami, gdzie Mattiasa Schulza raz za razem pokonywali Patryk Kuchczyński i Tomasz Tłuczyński. Biało-czerwonym udało się powiększyć przewagę do pięciu bramek. Po golu Siódmiaka w ostatnich sekundach pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 11:6.