HOME » PIŁKA RECZNA » LM: BARCELONA ROZBIŁA VIVE 20.11.2010

LM: Barcelona rozbiła Vive 20.11.2010

20.11.2010 17:10:37

Posty: 39015 #605878

Vive Targi Kielce nadal bez zwycięstwa w tegorocznej Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski w meczu 5. kolejki przegrali na własnym terenie z FC Barcelona 26:33 (11:18).

Kielczanie wyrównaną walkę toczyli tylko przez pierwsze kilka minut spotkania. Po raz ostatni remis na tablicy świetlnej widniał przy stanie 2:2. Potem ekipa z Katalonii zdobyła pięć bramek z rzędu i spokojnie kontrolowała losy spotkania.

Zawodnicy Vive grali bardzo nieskutecznie w ataku. Rzucali z nieprzygotowanych pozycji, gubili piłkę i narażali się na kontry, w których gracze Barcelony nie mylili się. Marcusa Cleverly'ego co chwila pokonywali Raul Entrerrios, Cristian Ugalde czy Iker Romero. Duński bramkarz Vive robił co mógł, ale nie miał wsparcia swoich obrońców.

Od czasu do czasu kielczanom udało się przedrzeć przez szyki obronne gości i pokonać bardzo skutecznego szwedzkiego bramkarza Johana Sjoestranda. Chwilami zmniejszali przewagę rywali do czterech goli (7:11, 11:15), ale końcowe minuty należały do Barcelony. Po bramce Ikera Romero w ostatnich sekundach po 30 minutach było 11:18.

W drugiej połowie w szeregi Barcy wkradło się rozluźnienie. Zawodnicy trenera Xaviego Pascuala często popełniali błędy, ale gospodarze nie potrafili tego wykorzystać. Kiedy tylko zbliżyli się na cztery bramki (17:21), Barcelona od razu wzięła się do pracy i po chwili było 19:27.

Do końca meczu pozostawało niewiele czasu, więc było już wiadomo, że kielczanie nie osiągną korzystnego wyniku. W ostatnich minutach na gole kielczan, głównie Witalija Nata i Mateusza Zaremby, odpowiadali błyskawicznie. Ostatecznie wygrali wysoko - 33:26.

Po pięciu kolejkach Vive zajmuje ostatnie miejsce w grupie A. Ma na koncie tylko jeden punkt za remis z Rhein Neckar Loewen. Pozostałe mecze - z Chambery, Celje Pivovarną Lasko, THW Kiel i Barceloną, przegrali.