HOME » PIŁKA RECZNA » WYSOKA WYGRANA POLAKÓW, POWRÓT BIELECKIEGO29.10.10

Wysoka wygrana Polaków, powrót Bieleckiego29.10.10

29.10.2010 07:49:17

Posty: 39015 #594364

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Ukrainę 23:15 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Ważnym wydarzeniem był powrót do kadry Karola Bieleckiego. Był to 150. mecz reprezentacji narodowej pod wodzą Bogdana Wenty.

Polacy rozpoczęli mecz dosyć niemrawo jednak z minuty na minutę nasza drużyna rozkręcała się. Pierwszą bramkę zdobył Michał Jurecki. Aktywny był na prawym skrzydle Kuchczyński, a swoją klasę w bramce potwierdzał niezawodny Sławomir Szmal.

Ważnym wydarzeniem pierwszej połowy było pojawienie się na boisku Grzegorza Tkaczyka, który powrócił do kadry po dwóch latach nieobecności. W ekipie Ukraińców najlepiej prezentował się Siergiej Burka.

Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem Polaków 11:7.

Druga połowa rozpoczęła się od fantastycznego rzutu Karola Bieleckiego, owacyjnie witanego przez publiczność w Warszawie. Był to pierwszy gol w kadrze popularnego „Koli” po powrocie na boisko. Pierwsze 10 minut drugiej połowy to prawdziwa dominacja Polaków. Doprowadziliśmy do wyniku 16:8 i spokojnie kontrowaliśmy grę.

W naszej bramce kapitalnie prezentował się Sławomir Szmal, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Mimo że Polacy nie prezentowali najwyższej skuteczności to z każdą minutą powiększali przewagę.

Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem reprezentacji Polski 23:15.

W niedzielę kolejnym rywalem podopiecznych trenera Wenty będzie ekipa Portugalii, która w pierwszej kolejce sporo kłopotów sprawiła Słowenii, przegrywając tylko 31:34. Zdaniem polskiego selekcjonera szczypiorniści z Bałkanów, którzy byli zdecydowanym faworytem, wyszli do spotkania zbyt pewni siebie. Dlatego należy się spodziewać, że odpowiednio poinstruuje swoich zawodników przed meczem w Partimao (początek godz. 18.00).

Polska - Ukraina 23:15 (11:7)

Polska: Piotr Wyszomirski, Sławomir Szmal - Bartłomiej Jaszka, Patryk Kuchczyński 3, Grzegorz Tkaczyk 2, Bartłomiej Tomczak 2, Karol Bielecki 1, Bartosz Jurecki 3, Mariusz Jurasik 1, Michał Jurecki 2, Piotr Grabarczyk 1, Tomasz Tłuczyński 3, Mariusz Jurkiewicz, Marcin Lijewski 2, Tomasz Rosiński 1, Robert Orzechowski 2.

Ukraina: Wadym Brażnyk, Gennadij Komok - Oleksandr Pedan, Serhij Onufrijenko 4, Serhij Lubczenko, Witali Nat, Oleksandr Szewelew 1, Mykoła Stecura 1, Oleksi Ganczew 1, Artem Zwiezdow, Mychajło Kriwczykow 1, Serhij Burka 3, Władysław Ostruszko 4, Rusłan Pokotyło, Artem Wysznewski, Jewgen Konstantinow.

Sędziowali: Nenad Nikolic i Dusan Stojkovic (obaj Serbia).

Słowenia - Portugalia 34:31 (17:14)