HOME » LIGA SZKOCKA » CELTIC WYGRYWA INAUGURACJĘ Z ZAŁUSKĄ MIĘDZY SŁUPKAMI 24.07.2011

Celtic wygrywa inaugurację z Załuską między słupkami 24.07.2011

24.07.2011 16:54:35

Posty: 39015 #738825

Celtic Glasgow pokonał 2:0 (1:0) Hibernian Edynburg w wyjazdowym meczu 1. kolejki szkockiej Premier League. Cały mecz w barwach The Bhoys rozegrał polski bramkarz Łukasz Załuska.

Bramki dla drużyny Neila Lennona zdobyli Anthony Stokes (14. minuta) i Ki Sung-yueng (63. minuta). W 68. minucie szanse na podwyższenie wyniku miał Gary Hooper, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Graham Stack.

Wkrótce o miejsce miedzy słupkami z Załuską może rywalizować Grzegorz Sandomierski. Bramkarz dostał zgodę od Jagellonii Białystok na testy w szkockiej drużynie.

Celtic po pierwszej kolejce ma dwa punkty przewagi nad największym rywalem - Glasgow Rangers. Drużyna mistrza Szkocji w spotkaniu inaugurującym sezon zremisowała z Heart of Midlothian Edynburg 1:1. W barwach "Serc" wystąpił Adrian Mrowiec.