HOME » LIGA HISZPAŃSKA » BARCELONA PONOWNIE WYGRYWA W MADRYCIE! 19.01.2012

Barcelona ponownie wygrywa w Madrycie! 19.01.2012

19.01.2012 09:12:58

Posty: 39015 #844480

Barcelona wygrała 2-1 (0-1) na wyjeździe z Realem Madryt w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Copa del Rey. "Królewscy" objęli prowadzenie w 11. minucie. Po podaniu Karima Benzemy Cristiano Ronaldo wbiegł w pole karne i silnym strzałem lewą nogą w dalszy róg bramki pokonał José Pinto. Katalończycy jeszcze przed przerwą mieli kilka okazji do wyrównania, jednak nie udało im się pokonać Ikera Casillasa, który obronił strzały Andrésa Iniesty i Lionela Messiego, a raz uratował go słupek po uderzeniu głową Alexisa Sáncheza. Po przerwie goście szybko wyrównali. Już w 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Xaviego Carles Puyol strzałem głową pokonał Casillasa. W 77. minucie Barcelona objęła prowadzenie. Messi popisał się świetnym podaniem do wbiegającego w pole karne Érica Abidala, który pewnym strzałem lewą nogą posłał piłkę do siatki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Wygrana Barcelony to świetny prezent dla obchodzącego w środę 41. urodziny Pepa Guardioli. Rewanż odbędzie się za tydzień na Camp Nou.

18 stycznia 2012, 22:00 - Madryt (Estadio Santiago Bernabéu)
Real Madrid CF 1-2 FC Barcelona
Cristiano Ronaldo 11 - Carles Puyol 49, Éric Abidal 77

Real: 1. Iker Casillas - 16. Hamit Altıntop, 2. Ricardo Carvalho, 4. Sergio Ramos, 15. Fábio Coentrão - 9. Karim Benzema, 3. Pepe (80, 11. Esteban Granero), 24. Lassana Diarra (66, 10. Mesut Özil), 14. Xabi Alonso, 7. Cristiano Ronaldo - 20. Gonzalo Higuaín (66, 21. José Callejón).

Barcelona: 13. José Pinto - 2. Dani Alves, 3. Gerard Piqué, 5. Carles Puyol, 22. Éric Abidal - 6. Xavi (86, 11. Thiago Alcântara), 16. Sergio Busquets, 8. Andrés Iniesta - 9. Alexis Sánchez (82, 21. Adriano), 10. Lionel Messi, 4. Cesc Fàbregas (89, 39. Isaac Cuenca).

żółte kartki: Pepe, Coentrão, Callejón, Carvalho - Piqué, Busquets, Puyol.

sędziował: César Muñiz Fernández.