HOME » LIGA HISZPAŃSKA » BARCELONA ZDEKLASOWAŁA ATLÉTICO! 25.09.2011

Barcelona zdeklasowała Atlético! 25.09.2011

25.09.2011 11:40:50

Posty: 39015 #773889

W meczu szlagierowym 6. kolejki Primera División Barcelona pewnie pokonała u siebie Atlético Madryt 5-0 (3-0). Trzy bramki dla mistrza Hiszpanii strzelił Lionel Messi, który ma na koncie osiem bramek w Primera División - o jedną więcej od Cristiano Ronaldo. Dzięki tej wygranej Katalończycy awansowali na pozycję wicelidera tabeli.

W 5. minucie to goście po raz pierwszy zagrozili bramce rywali. Tiago strzelił sprzed pola karnego w poprzeczkę. Cztery minuty później to jednak Katalończycy objęli prowadzenie. Xavi świetnie zagrał w pole karne do Davida Villi, który przyjął piłkę na klatkę piersiową, minął Mirandę i pewnie pokonał Thibaut Courtois. W 13. minucie Xavi po raz kolejny popisał się fantastycznym podanie do Pedro, który zmarnował okazję i uderzył obok bramki. Chwilę potem było już 2-0. W pole karne wbiegł Pedro, stracił piłkę, doszedł do niej Lionel Messi, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości trafił w jego nogi, ale futbolówka odbiła się jeszcze od nogi nadbiegającego obrońcy gości Mirandy i wpadła do siatki. W 26. minucie Barcelona podwyższyła prowadzenie. Po indywidualnej akcji Messi wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Courtois. Do końca pierwszej połowy gospodarze dominowali, ale nie zdobyli kolejnych bramek, goście natomiast ciągle grali bardzo bojaźliwie.

W drugiej połowie Atlético zaatakowało nieco odważniej, ale właściwie nic z tego nie wynikało. W 68. minucie Barcelona mogła podwyższyć na 4-0, ale po podaniu Messiego Villa trafił w bramkarza gości i zmarnował świetną okazję. W 73. minucie Messi uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka. Pięć minut później Argentyńczyk już się nie pomylił. Messi przeprowadził indywidualną akcję i zakończył ją precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku. W 84. minucie honorową bramkę mogli zdobyć goście, ale Gabi uderzył z dystansu obok słupka. Pięć minut później Antonio López uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry wynik na 5-0 ustalił Messi, który skompletował hat tricka, uderzając między nogami Courtois.

24 września 2011, 22:00 - Barcelona (Camp Nou)
FC Barcelona 5-0 Club Atlético de Madrid
David Villa 9, Miranda 15 (s), Lionel Messi 26, 78, 90

FC Barcelona: 1. Víctor Valdés - 2. Dani Alves, 16. Sergio Busquets (54, 3. Gerard Piqué), 14. Javier Mascherano, 22. Éric Abidal (81, 19. Maxwell) - 11. Thiago Alcântara, 6. Xavi, 4. Cesc Fàbregas (72, 15. Seydou Keïta) - 17. Pedro, 10. Lionel Messi, 7. David Villa.

Atlético: 13. Thibaut Courtois - 21. Luis Perea, 23. Miranda, 2. Diego Godín, 3. Antonio López - 4. Mario Suárez (46, 11. Arda Turan), 14. Gabi, 5. Tiago (79, 7. Adrián López) - 10. José Antonio Reyes (46, 8. Eduardo Salvio), 9. Radamel Falcao, 22. Diego.

żółte kartki: Piqué - Perea.

sędziował: Carlos Delgado Ferreiro.