HOME » LIGA HISZPAŃSKA » REAL ZAKOŃCZYŁ FATALNĄ SERIĘ 24.09.2011

Real zakończył fatalną serię 24.09.2011

24.09.2011 23:08:38

Posty: 39015 #773683

Po dwóch meczach, w których Real Madryt zdobył tylko punkt, "Królewscy" przełamali się w meczu u siebie. Podopieczni José Mourinho pokonali u siebie w derbach Rayo Vallecano 6-2 (2-1), choć nie było im tak łatwo, jak wskazuje na to rezultat. Trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych strzelił Cristiano Ronaldo.

Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. Już w 15. sekundzie Ikera Casillasa pokonał Michu. Gospodarze wyrównali dopiero w 39. minucie, kiedy Cristiano Ronaldo wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę, a bramkarz gości popełnił błąd, przepuszczając piłkę między nogami. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy "Królewscy" wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Xabiego Alonso Sergio Ramos zagrał głową do Gonzalo Higuaína, który z kilku metrów posłał piłkę do pustej bramki. W 51. minucie Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kace. Cztery minuty później goście zdobyli bramkę kontaktową. Swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Michu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę potem Ángel Di María został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za bezmyślne zagranie ręką i na boisku zrobiło się nerwowo, ale tylko na moment. W 67. minucie gospodarze właściwie przesądzili losy spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Özila piłkę do bramki w ekwilibrystyczny sposób posłał Raphaël Varane, dla którego było to premierowe trafienie dla "Królewskich". Sześć minut później Özil zagrał przed pole karne do Karima Benzemy, który precyzyjnym strzałem prawą nogą pokonał bramkarza rywali. W 84. minucie wynik na 6-2 ustalił ponownie z rzutu karnego Cristiano Ronaldo.

24 września 2011, 20:00 - Madryt (Estadio Santiago Bernabéu)
Real Madrid CF 6-2 Rayo Vallecano de Madrid
Cristiano Ronaldo 38, 51 (k), 84 (k), Gonzalo Higuaín 45, Raphaël Varane 67, Karim Benzema 73 - Michu 1, 55

Real: 1. Iker Casillas - 4. Sergio Ramos, 19. Raphaël Varane, 18. Raúl Albiol, 12. Marcelo - 22. Ángel Di María, 24. Lassana Diarra (29, 10. 10. Mesut Özil), 14. Xabi Alonso, 8. Kaká (59, 6. Sami Khedira), 7. Cristiano Ronaldo - 20. Gonzalo Higuaín (59, 9. Karim Benzema).

Rayo: 13. Dani Giménez - 2. Tito, 5. Alejandro Arribas, 21. Jordi, 3. José Manuel Casado - 10. Piti (68, 24. Daniel Pacheco), 18. Javi Fuego, 7. José María Movilla, 20. Michu (70, 17. Roberto Trashorras), 27. Lass Bangoura - 9. Raúl Tamudo (57, 23. Andrija Delibašić).

żółte kartki: Di María - Movilla, Arribas, Bangoura, Giménez.
czerwona kartka: Ángel Di María (56. minuta, Real, za drugą żółtą).

sędziował: José Luis Paradas Romero