HOME » LIGA HISZPAŃSKA » BARCELONA ZNÓW ZACHWYCA I STRZELA OSIEM BRAMEK!18.09.3011

Barcelona znów zachwyca i strzela osiem bramek!18.09.3011

18.09.2011 10:02:25

Posty: 39015 #768835

Po dwóch remisach 2-2 najpierw z Realem Sociedad, a ostatnio z Milanem w Lidze Mistrzów złą serię przerwali piłkarze FC Barcelona. Katalończycy rozgromili na własnym stadionie Osasunę 8-0 (5-0) i ponownie zaimponowali wielką formą. Trzy bramki strzelił Lionel Messi, który ma na koncie pięć goli w tym sezonie i dogonił najskuteczniejszego strzelca Primera División Roberto Soldado.

Podopieczni Pepa Guardioli objęli prowadzenie w 5. minucie. Po świetnym podaniu Sergio Busquetsa do Daniego Alvesa na prawą stronę, ten zagrał głową wzdłuż bramki, a piłkę do siatki z kilku metrów posłał Lionel Messi. Osiem minut później było już 2-0. Messi zagrał w pole karne do Cesca Fàbregasa, który strzałem z woleja pokonał bramkarza Osasuny. W 27. minucie Osasunę od straty trzeciej bramki uratowała poprzeczka, od której odbiła się piłka po strzale głową Érica Abidala. Chwilę potem futbolówka trafiła w słupek po uderzeniu głową Messiego. W 34. minucie już nic nie pomogło gościom. Abidal zagrał do Davida Villi, który minął bramkarza gości i pewnie posłał piłkę do siatki. Sześć minut później było już 4-0. Villa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Osasuny, trafił w bramkarza Osasuny, ale piłka odbiła się jeszcze od zawodnika gości Rovérsio i trafiła do bramki. Po chwili Barcelona zdobyła piątą bramkę. Fàbregas podał w polu karnym do Messiego, który pewnym strzałem z siedmiu metrów posłał piłkę do siatki.

W 50. minucie Messi przelobował bramkarza, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Siedem minut później po podaniu Messi zagrał do Xaviego, który skutecznie przelobował golkipera gości. W 76. minucie Fàbregas wbiegł w pole karne i zagrał do Villi, który z kilku metrów posłał piłkę do pustej bramki. Po chwili było już 8-0. Po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Messi, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

17 września 2011, 20:00 - Barcelona (Camp Nou)
FC Barcelona 8-0 CA Osasuna
Lionel Messi 5, 41, 79, Cesc Fàbregas 13, David Villa 34, 76, Rovérsio 40 (s), Xavi 57

Barcelona: 1. Víctor Valdés - 2. Dani Alves, 5. Carles Puyol (54, 19. Maxwell), 14. Javier Mascherano, 22. Éric Abidal (46, 21. Adriano) - 6. Xavi (61, 20. Ibrahim Afellay), 16. Sergio Busquets, 11. Thiago Alcântara - 4. Cesc Fàbregas, 10. Lionel Messi, 7. David Villa.

Osasuna: 25. Andrés Fernández - 2. Marc Bertrán, 15. Rovérsio, 3. Rubén, 20. Jukka Raitala (46, 16. Álvaro Cejudo) - 24. Damià, 5. Lolo, 10. Patxi Puñal (78, 22. David Timor), 14. Raúl García (62, 19. Ibrahima Baldé), 21. Roland Lamah - 17. Nino.

żółte kartki: Villa - Lamah, García, Baldé, Damià, Timor.

sędziował: Cesar Muniz Fernandez.