HOME » WIDZEW ŁÓDŹ » LEGIA WARSZAWA 2-0 WIDZEW ŁÓDŹ 23.10.2011,

Legia Warszawa 2-0 Widzew Łódź 23.10.2011,

23.10.2011 19:48:00

Posty: 39015 #789881
Siódmą kolejną wygraną odnieśli piłkarze Legii Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży pokonali na własnym stadionie Widzew Łódź 2-0 (0-0). Było to już jedenaste kolejne zwycięstwo legionistów nad łodzianami. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Żyro i Rafał Wolski. Dla obu zawodników były to pierwsze gole strzelone na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dzięki tej wygranej Legia awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa była dość ciekawa, oba zespoły grały w dość szybkim tempie. W 13. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze. Stratę na własnej połowie zanotował Adrian Budka, Maciej Rybus przejął piłkę i zagrał ją do Danijela Ljuboji, który minął w polu karnym Sebastiana Maderę i oddał silny strzał na bramkę, ale piłkę przed siebie odbił Maciej Mielcarz. W 24. minucie bramkarz Widzewa pewnie obronił strzał Macieja Rybusa. Cztery minuty groźny kontratak przeprowadził Widzew, jednak Dudu Paraíba niecelnie podał w pole karne do Budki i zaprzepaścił okazję. W 30. minucie piłka po strzale z dystansu Janusza Gola odbiła się od nogi Budki i minimalnie minęła słupek bramki gości. Chwilę potem bardzo groźnie było po drugiej stronie boiska. Ponownie w pole karne z lewej strony boiska zagrał Dudu Paraíba, Przemysław Oziębała uprzedził obrońców Legii i z kilku metrów uderzył na bramkę, ale świetną interwencją swój zespół przed stratą gola uratował Dušan Kuciak. W 36. minucie słowacki bramkarz pewnie złapał futbolówkę po strzale Souheïla Ben Radhii. Osiem minut później po silnym uderzeniu z rzutu wolnego Rybusa skutecznie interweniował Mielcarz, odbijając piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy golkiper gości złapał futbolówkę po strzale głową Gola.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło. Widzew cofnął się na własną połowę i koncentrował przede wszystkim na obronie. Legia przez większość czasu przebywała na połowie rywali, ale długo nie stwarzała groźnych sytuacji. Pierwsza ciekawa sytuacja podbramkowa zakończyła się zdobyciem gola. W 65. minucie po dużym zamieszaniu polu karnym piłkę przejął Michał Żyro i silnym strzałem lewą nogą pokonał Mielcarza. Dla 19-letniego napastnika była to pierwsza bramka w pierwszej drużynie Legii. W 80. minucie Marcin Komorowski uderzył głową obok bramki po centrze Rybusa z rzutu wolnego. Trzy minuty później gospodarze mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Gol bardzo dobrze podał do Miroslava Radovicia, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Mielcarzem. W 90. minucie Mielcarz odbił piłkę uderzoną przez Ljuboję, a prowadzenie podwyższył Rafał Wolski strzałem sprzed pola karnego do pustej bramki.

23 października 2011, 17:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 2-0 Widzew Łódź
Michał Żyro 65, Rafał Wolski 90

Legia: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 11. Tomasz Kiełbowicz (90, 25. Jakub Rzeźniczak) - 33. Michał Żyro (87, 18. Michał Kucharczyk), 16. Ariel Borysiuk, 5. Janusz Gol, 32. Miroslav Radović, 31. Maciej Rybus (82, 27. Rafał Wolski) - 28. Danijel Ljuboja.

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 4. Ugochukwu Ukah (80, 34. Jakub Bartkowski), 19. Sebastian Madera, 5. Jarosław Bieniuk, 33. Dudu Paraíba - 16. Adrian Budka, 18. Mindaugas Panka, 25. Piotr Mroziński, 77. Souheïl Ben Radhia (54, 8. Princewill Okachi), 14. Krzysztof Ostrowski - 20. Przemysław Oziębała (57, 17. Nika Dzalamidze).

żółte kartki: Jędrzejczyk - Ukah, Ben Radhia, Dzalamidze, Dudu Paraíba.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 21.478.

źródło: własne