HOME » PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA » WISŁA KRAKÓW 0-1 PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 29.10.2011....

Wisła Kraków 0-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała 29.10.2011....

29.10.2011 19:58:32

Posty: 39015 #793029

W ostatnim sobotnim meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy mistrz Polski Wisła Kraków niespodziewanie przegrał 0-1 (0-1) z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zwycięską bramkę dla beniaminka zdobył Juraj Dančík po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sylwestra Patejuka.

W 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juraj Dančík główkował nad bramką. W 15. minucie Michael Lamey dośrodkował z prawej strony, a Dudu Biton strzelił głową obok słupka. W 26. minucie Sylwester Patejuk dokładnie podał z rzutu wolnego do Dančíka, który uderzeniem głową pokonał golkipera gospodarzy. Siedem minut później Patejuk kolejny raz dośrodkował z rzutu wolnego, ale Sergei Pareiko pewnie chwycił piłkę po niezbyt mocnym strzale głową Bartłomieja Koniecznego. W 40. minucie Andraž Kirm zdecydował się na strzał z dystansu, a Richard Zajac z trudem zdołał złapać futbolówkę. W odpowiedzi Patejuk groźnie uderzył sprzed szesnastki, dobijając swój własny strzał z rzutu wolnego.

W 50. minucie Marek Sokołowski dośrodkował do Róberta Demjana, który po przyjęciu piłki obrócił się w kierunki bramki, ale strzelił obok słupka. W 54. minucie Patejuk uderzył z dystansu, a Pareiko z trudem wybił futbolówkę za linię końcową. Cztery minuty później Biton strzelił sprzed pola karnego Podbeskidzia obok słupka. W 74. minucie Łukasz Garguła mocno uderzył z rzutu wolnego, a piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. Drużyna gości w końcówce spotkania znacznie się cofnęła, ale krakowianie nie potrafili przebić się przez mądrze grającą defensywę rywali. W 85. minucie Pareiko pewnie obronił strzał z dystansu Dariusza Łatki. W 88. minucie po szybkim kontrataku dobrą szansę zmarnował wprowadzony w drugiej połowie Adam Cieśliński, który nie zdecydował się na podanie, a jego strzał zablokował Marko Jovanović. W doliczonym czasie gry po kolejnej kontrze Cieśliński podał do Adrian Sikory, ale jego strzał obronił golkiper gospodarzy.

29 października 2011, 18:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 0-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Juraj Dančík 26

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 31. Michael Lamey (86, 15. Júnior Díaz), 2. Kew Jaliens, 4. Osman Chávez (64, 22. Marko Jovanović), 13. Dragan Paljić - 77. Ivica Iliev, 28. Cezary Wilk, 11. Gervasio Núñez (43, 9. Rafał Boguski), 10. Łukasz Garguła, 17. Andraž Kirm - 20. Dudu Biton.

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 7. Juraj Dančík, 26. Bartłomiej Konieczny, 2. Tomasz Górkiewicz - 13. Sylwester Patejuk (73, 29. Adrian Sikora), 22. Matej Náther, 28. Dariusz Łatka, 4. Liran Cohen (78, 20. Maciej Rogalski), 5. Mariusz Sacha - 23. Róbert Demjan (84, 16. Adam Cieśliński).

żółte kartki: Wilk - Łatka, Rogalski.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 13 620.

źródło: własne