HOME » WISŁA KRAKÓW » LE:ODENSE BOLDKLUB 1-2 WISŁA KRAKÓW 02.12.2011.

LE:Odense Boldklub 1-2 Wisła Kraków 02.12.2011.

02.12.2011 08:28:32

Posty: 39015 #811642

Wisła Kraków wygrała w meczu 5. kolejki Ligi Europy z Odense Boldklub 2-1 (2-0). Obie bramki dla "Białej Gwiazdy" padły w pierwszej połowie, a do siatki rywali trafiali Dudu Biton oraz Patryk Małecki. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Rasmus Falk Jensen. Krakowianie nadal mają szansę awansu do dalszej fazy rozgrywek. Wisła musi wygrać w ostatniej kolejce z Twente i liczyć na wygraną lub remis OB w meczu z Fulham.

Wisła bardzo poważnie potraktowała mecz ostatniej szansy i od pierwszego gwizdka ruszyła do śmiałych ataków. Sygnał dał Patryk Małecki, gdy w 11. minucie oddał groźny strzał zza pola karnego. Dziewięć minut później Wisła uzyskała prowadzenie. Gervasio Núñez przepuścił długie podanie z linii obronnych do Łukasza Garguły, ten poprowadził piłkę pod pole karne Duńczyków i podał do Dudu Bitona, który zwiódł obrońcę i niesygnalizowanym strzałem pokonał Madsa Toppela. Odpowiedź OB mogła być natychmiastowa, ale po strzale Hansa Andreasena z rzutu wolnego piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę Sergeia Pareiki. Tymczasem Wisła nie zamierzała poprzestać na skromnym prowadzeniu. W 28. minucie po szybkiej kontrze Małecki zbiegł z piłką z lewego skrzydła, oszukał zwodem Andersa Christensena i plasowanym uderzeniem tuż przy słupku nie dał szans Toppelowi. W 34. minucie najgroźniejszą akcję w tej części gry przeprowadzili gospodarze. Rasmus Falk Jensen dośrodkował z lewej strony, piłka minęła zgromadzonych w polu karnym zawodników, a Pareiko instynktownie wybił piłkę na rzut rożny. Już dwie minuty później Wisła mogła strzelić trzecią bramkę, ale po potężnym strzale Bitona fantastyczną interwencją popisał się Toppel.

Pięć minut po wznowieniu gry Andraž Kirm zagrał klepką z Gargułą, po czym ten drugi uderzył w boczną siatkę. Minutę później Peter Utaka podał do Falka, ten wykorzystał błąd Michaela Lameya i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. W 65. minucie Utaka zagrał w pole karne do Andreasa Johanssona, ten odegrał do Bashkima Kadriiego, który uderzył obok bramki. Dwanaście minut później Małecki wbiegł w pole karne, oddał strzał, który wybił przed siebie Toppel, do piłki doszedł Biton, ale trafił w bramkarza OB. Chwilę później Izraelczyk w dobrej sytuacji uderzył obok bramki.

1 grudnia 2011, 19:00 - Odense (TRE-FOR Park)
Odense Boldklub 1-2 Wisła Kraków
Rasmus Falk Jensen 51 - Dudu Biton 20, Patryk Małecki 28

OB: 17. Mads Toppel - 2. Espen Ruud, 5. Anders Møller Christensen, 26. Daniel Høegh (15, 8. Tore Reginiussen), 22. Bernard Mendy - 10. Andreas Johansson, 15. Chris Sørensen, 4. Hans Henrik Andreasen, 11. Morten Skoubo (75, 99. Baye Djiby Fall), 9. Rasmus Falk Jensen (55, 24. Bashkim Kadrii) - 7. Peter Utaka.

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 31. Michael Lamey (79, 22. Marko Jovanović), 4. Osman Chávez, 15. Júnior Díaz, 13. Dragan Paljić - 17. Andraž Kirm (90, 77. Ivica Iliev), 28. Cezary Wilk, 11. Gervasio Núñez, 10. Łukasz Garguła, 19. Patryk Małecki (82, 5. Maor Melikson) - 20. Dudu Biton.

żółte kartki: Sørensen - Małecki, Chávez.

4. Odense Boldklub 3

Ostatni mecz w fazie grupowej Wisła zagra na własnym boisku 14 grudnia o godz. 21:05 z Twente FC.