HOME » WISŁA KRAKÓW » FULHAM FC 4-1 WISŁA KRAKÓW 04.11.2011.

Fulham FC 4-1 Wisła Kraków 04.11.2011.

04.11.2011 08:27:09

Posty: 39015 #796153

Wisła Kraków przegrała w meczu 4. kolejki Ligi Europy z Fulham FC 1-4 (1-2). Katem krakowian okazał się Andy Johnson, który zdobył dwie bramki oraz asystował przy golu Damiena Duffa, czwarte trafienie dla Anglików dołożył Steve Sidwell. Honorową bramkę dla Wisły zdobył Andraž Kirm.

Spotkanie z animuszem rozpoczęli piłkarze Fulham FC. Już w 3. minucie strzał Damiena Duffa obronił Sergei Pareiko. Dwie minuty później pomocnik angielskiego klubu pokonał golkipera krakowian. Andy Johnson zagrał piłkę z prawej strony boiska do wbiegającego w pole karne Duffa, który ładnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Odpowiedź Wisły była bardzo szybka. W 9. minucie Dudu Biton podał do Łukasza Garguły, ten odegrał do Andraža Kirma, który strzałem z dziesięciu metrów pokonał Marka Schwarzera. Pięć minut później tuż obok bramki uderzał piłkę głową Clint Dempsey. W 30. minucie Danny Murphy dograł futbolówkę z prawej strony boiska do niepilnowanego w polu karnym Johnsona, który pięknym strzałem z woleja umieścił ją w bramce strzeżonej przez Pareikę. Cztery minuty później golkiper gospodarzy pewnie obronił uderzenie Kirma. W 42. minucie Dempsey ograł Júniora Díaza, uderzył na bramkę krakowian, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wyleciała poza boisko. Tuż przed końcem pierwszej połowy Schwarzera próbował pokonać strzałem zza pola karnego Dudu Biton.

W 49. minucie Gervasio Núñez uderzył zza "szesnastki" i po rykoszecie bramkarz gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później Bobby Zamora podał do Duffa, którego strzał pewnie obronił Pareiko. W 56. minucie Schwarzer w dobrym stylu interweniował po uderzeniu Garguły z rzutu wolnego. Minutę później po rzucie wolnym Anglicy całkowicie rozmontowali obronę Wisły i strzelili trzeciego gola. Murphy zagrał z rzutu wolnego do Zamory, ten z pierwszej piłki odegrał do Johnsona, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę nad wychodzącym z bramki Pareiką. W 71. minucie minimalnie nad bramką strzelał głową Cwetan Genkow. Osiem minut później Fulham FC zdobył czwartego gola. Duff dośrodkował z prawej strony boiska do Steva Sidwella, jego uderzenie głową na poprzeczkę sparował Pareiko, ale przy dobitce był już bezradny. W odpowiedzi dwie minuty później futbolówka uderzona głową przez Kew Jaliensa trafiła w słupek. W 90. minucie Pareiko w dobry stylu obronił uderzenie głową Pajtima Kasamiego.

3 listopada 2011, 21:05 - Londyn (Craven Cottage)
Fulham FC 4-1 Wisła Kraków
Damien Duff 5, Andy Johnson 30, 57, Steve Sidwell 79 - Andraž Kirm 9

Fulham: 1. Mark Schwarzer - 2. Stephen Kelly, 6. Chris Baird, 5. Brede Hangeland, 3. John Arne Riise - 16. Damien Duff, 20. Dickson Etuhu, 13. Danny Murphy (64, 4. Steve Sidwell), 23. Clint Dempsey - 8. Andy Johnson (77, 10. Pajtim Kasami), 25. Bobby Zamora (72, 21. Kerim Frei).

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 31. Michael Lamey, 2. Kew Jaliens, 15. Júnior Díaz, 13. Dragan Paljić - 17. Andraž Kirm, 28. Cezary Wilk, 45. Daniel Brud (61, 77. Ivica Iliev), 10. Łukasz Garguła (61, 18. Cwetan Genkow), 11. Gervasio Núñez - 20. Dudu Biton (88, 22. Marko Jovanović).

żółte kartki: Zamora, Etuhu - Jaliens, Paljić, Díaz.

sędziował: Halis Özkahya (Turcja).
widzów: 20 319.

1 grudnia Wisła zagra na wyjeździe z Odense Boldklub.