HOME » ŚLĄSK WROCŁAW » JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0-2 ŚLĄSK WROCŁAW 19.11.2011..

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Jagiellonia Białystok 0-2 Śląsk Wrocław 19.11.2011..

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #804542
Od: 2010-3-24
Obrazek

W meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 0-2 (0-0). Bramki dla Śląska strzelili w 72. minucie Jarosław Fojut, który wykorzystał błąd bramkarza Jagiellonii, oraz Thiago Rangel, który zaliczył samobójcze trafienie. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Oresta Lenczyka.

Od pierwszego gwizdka sędziego Dawida Piaseckiego Śląsk narzucił swój styl gry i zaatakował. Już w 4. minucie po rzucie rożnym w dobrej sytuacji znalazł się Cristián Díaz, jednak jego uderzenie z kilku metrów obronił Tomasz Ptak. Dziesięć minut później pierwszy raz zaatakowała Jagiellonia, ale strzał Rafała Grzyba z dystansu bez problemów złapał Rafał Gikiewicz. W 18. minucie ponownie szczęścia próbował Díaz, jego strzał był jednak niecelny. Trzy minuty później mocno z rzutu wolnego uderzył Sebastian Mila, a jego uderzenie z trudem obronił Ptak. W kolejnych minutach na boisku brakowało ciekawych akcji, obie drużyny nie miały pomysłu na defensywę rywali. Dopiero w 33. minucie ciekawą akcję przeprowadził Śląsk. Do akcji ofensywnej włączył się Dariusz Pietrasiak i po jego podaniu w pole karne Piotr Ćwielong uderzył wysoko nad poprzeczką.

W 51. minucie piłkarze Śląska błyskawicznie rozegrali rzut wolny. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę opanował Díaz i bez zastanowienia uderzył na bramkę Jagiellonii, jednak nieznacznie się pomylił. Cztery minuty później Gikiewicz obronił soczyste uderzenie Grzegorza Arłukowicza. W 63. minucie groźnie było w polu karnym Śląska. Jagiellonia przeprowadziła składną akcję, jednak po zagraniu Tomasza Kupisza najlepiej zachował się Jarosław Fojut, który zażegnał niebezpieczeństwo. W 67. minucie po zamieszaniu w polu karnym Pietrasiak uderzył, jednak Ptak sparował to uderzenie na słupek. W 72. minucie Śląsk objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili i błędzie Ptaka Jarosław Fojut głową skierował futbolówkę do siatki. W 79. minucie blisko gola wyrównującego gola był Jan Pawłowski, ale piłka po jego uderzeniu i rykoszecie minimalnie minęła bramkę. W 86. minucie dwukrotnie groźnie strzelał Przemysław Kaźmierczak, jednak Ptak tym razem stanął na wysokości zadania. W 90. minucie po dośrodkowaniu Waldemara Soboty niefortunnie interweniował Thiago Rangel i skierował piłkę do własnej bramki.

18 listopada 2011, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-2 Śląsk Wrocław
Jarosław Fojut 72, Thiago Rangel 90 (s)

Jagiellonia: 29. Tomasz Ptak - 19. Grzegorz Bartczak, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 11. Hermes (46, 27. Grzegorz Arłukowicz), 22. Rafał Grzyb, 23. Marko Ćetković (75, 26. Jan Pawłowski), 16. Luka Pejović (46, 31. Ermin Seratlić) - 21. Tomasz Frankowski.

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 3. Piotr Celeban, 23. Jarosław Fojut, 14. Dariusz Pietrasiak, 17. Mariusz Pawelec - 5. Waldemar Sobota (90, 28. Marek Wasiluk), 7. Sebastian Dudek, 29. Rok Elsner (69, 26. Przemysław Kaźmierczak), 11. Sebastian Mila, 20. Piotr Ćwielong - 21. Cristián Díaz (67, 18. Johan Voskamp).

żółte kartki: Ćetković, Ptak, Bartczak, Arłukowicz, Pawłowski - Mila, Pawelec, Elsner.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 4198.

źródło: własne