HOME » RUCH CHORZÓW » RUCH CHORZÓW 0-1 POLONIA WARSZAWA 31.10.2011.

Ruch Chorzów 0-1 Polonia Warszawa 31.10.2011.

31.10.2011 20:32:19

Posty: 39015 #794076
W ostatnim spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał na własnym stadionie z Polonią Warszawa 0-1 (0-0). Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, niewiele działo się szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Dużo więcej sytuacji było w drugiej części spotkania, oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie goli. Gola na wagę trzech punktów dla Polonii zdobył w 65. minucie Pavel Šultes. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana "Czarnych Koszul" w tym sezonie.

W pierwszej części spotkania nie obserwowaliśmy wielu składnych akcji, obie drużyny rzadko potrafiły przebić się przez obronę rywali. W 6. minucie zza pola karnego mocno uderzył Marek Zieńczuk, lecz bardzo dobrze w bramce spisał się Michał Gliwa. Minutę później dobrą okazję dla gości miał Pavel Šultes. Świetnym podaniem obsłużył go Róbert Jež, Šultes trafił w bramkarza "Niebieskich", a piłka po dobitce Ježa poszybowała nad bramką. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 21. minucie piłka po strzale Bonina z rzutu wolnego trafiła w zewnętrzną część słupka i opuściła boisko. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie Maciej Jankowski wbiegł w pole karne Polonii, jednak w ostatniej chwili skuteczną interwencją popisał się były piłkarz Ruchu - Maciej Sadlok.

Drugą połowę obie drużyny zaczęły rozkojarzone, zarówno zawodnicy Ruchu, jak i Polonii grali chaotycznie i brakowało im dokładności. Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 55. minucie, kiedy groźnie uderzał Bonin, a piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki Ruchu. Po kilkunastu sekundach Ruch próbował odpowiedzieć, jednak Zieńczuk po sprytnym podaniu Jankowskiego trafił w prost w Gliwę. W 63. minucie przed świetną szansę stanął Šultes, który po podaniu Łukasza Trałki próbował oddać strzał z zaledwie kilku metrów, ale w ostatnim momencie przed utratą gola "Niebieskich" uratował Piotr Stawarczyk. Po chwili odpowiedział Ruch, bezpańską piłkę przejął Piech uprzedził on Sadloka i stanął oko w oko z Gliwą, napastnik Ruchu próbował przelobować bramkarza gości, który odbił futbolówkę. W 65. minucie Polonia objęła prowadzenie, błąd popełnił kapitan Ruchu Rafał Grodzicki, który dał się przepchnąć Šultesowi, a ten z kilku metrów technicznym strzałem pokonał Peškoviča. Siedem minut później po dośrodkowaniu Zieńczuka Piech uderzył głową, ale trafił w miejsce, gdzie stał bramkarz "Czarnych Koszul". Była to ostatnia groźna okazja w tym spotkaniu. W końcówce piłkarze Polonii mądrze się bronili, a Ruch nie potrafił stworzyć groźnej sytuacji.

31 października 2011, 18:30 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 0-1 Polonia Warszawa
Pavel Šultes 65

Ruch: 33. Michal Peškovič - 21. Łukasz Burliga, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 20. Marek Szyndrowski - 5. Marek Zieńczuk (84, 6. Wojciech Grzyb), 28. Gábor Straka (55, 31. Paweł Lisowski), 23. Marcin Malinowski, 14. Łukasz Janoszka - 18. Arkadiusz Piech, 7. Maciej Jankowski (65, 9. Paweł Abbott).

Polonia: 1. Michał Gliwa - 26. Aleksandar Todorovski, 4. Marcin Baszczyński, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 15. Grzegorz Bonin, 18. Łukasz Trałka, 6. Tomasz Jodłowiec, 8. Róbert Jež (84, 28. Łukasz Piątek), 22. Tomasz Brzyski (62, 32. Bruno) - 29. Pavel Šultes (76, 9. Edgar Çani).

żółte kartki: Straka, Zieńczuk, Burliga, Malinowski - Trałka, Jež.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).

źródło: własne