NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POLONIA WARSZAWA » JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3-2 POLONIA WARSZAWA 12.09.2011.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Jagiellonia Białystok 3-2 Polonia Warszawa 12.09.2011.

fan
12.09.2011 08:12:44
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !

Grupa: Administrator

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #765255
Od: 2010-3-24
Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Polonią Warszawa 3-2 (1-0). Dzięki tej wygranej podopieczni Czesława Michniewicza awansowali na drugie miejsce w tabeli i tracą punkt do prowadzącej Korony Kielce.

W 2. minucie silny strzał z dystansu oddał Dawid Plizga, a Sebastian Przyrowski odbił piłkę w bok. Sześć minut później Plizga po raz kolejny zagroził bramce rywali. Tym razem zawodnik Jagiellonii miał bardzo dobrą okazję do zdobycia gola po błędzie Macieja Sadloka, ale trafił wprost w Przyrowskiego. Goście przeprowadzili pierwszą ciekawą akcję w 18. minucie. Róbert Jež dokładnie podał do wbiegającego w pole karne Łukasza Piątka, który uderzył z ostrego kąta na bramkę, ale pewnie interweniował Jakub Słowik. Sześć minut później w szesnastkę gości dośrodkował Aleksandar Todorovski, Daniel Sikorski oddał strzał głową, jednak ponownie piłkę złapał Słowik. W 25. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Po centrze z rzutu wolnego Plizgi piłkę głową do bramki posłał Andrius Skerla. W tej sytuacji nie popisała się obrona Polonii, która zupełnie nie upilnowała litewskiego obrońcy. W 32. minucie Słowik uchronił białostoczan przed utratą prowadzenia. Po strzale Tomasza Jodłowca piłka odbiła się od nogi Tomasza Frankowskiego i mogła przelobować bramkarza gospodarzy, który jednak popisał się bardzo dobrą interwencją. Chwilę potem Słowik ponownie pokazał się z dobrej strony, broniąc uderzenie z linii pola karnego Łukasza Trałki. W 35. minucie Jagiellonia mogła podwyższyć prowadzenie, jednak Frankowski strzelił z kilku metrów w słupek. Trzy minuty później Plizga uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka. Tuż przed przerwą Frankowski posłał piłkę do siatki, ale był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał bramki.

W 53. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Sytuację sam na sam z Przyrowskim pewnie wykorzystał Frankowski i strzelił swojego szóstego ligowego gola w obecnym sezonie. W 60. minucie Przyrowski odbił piłkę w bok po strzale Plizgi. Chwilę potem Plizga minął bramkarza Polonii, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i uderzył tylko w boczną siatkę. W 66. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Grzegorza Bonina w pole karne Łukasz Teodorczyk musnął głową piłkę, która odbiła się jeszcze od ramienia Thiago Rangela i trafiła do bramki. Nadzieje polonistów trwały jednak krótko. Sześć minut później trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Rafał Grzyb, który wykończył szybki kontratak Jagiellonii. W 82. minucie Tomasz Kupisz posłał piłkę tuż obok słupka. Pięć minut później bramkę kontaktową strzelili goście. Po zagraniu w pole karne Edgara Çaniego piłka trafiła do Róberta Ježa, który pewnym strzałem posłał ją do bramki. Goście jednak nie zdołali już doprowadzić do wyrównania.

11 września 2011, 17:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 3-2 Polonia Warszawa
Andrius Skerla 25, Tomasz Frankowski 53, Rafał Grzyb 72 - Thiago Rangel 66 (s), Róbert Jež 87

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik (46, 33. Krzysztof Baran) - 19. Grzegorz Bartczak, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga (72, 23. Marko Ćetković), 16. Luka Pejović (61, 30. Vladimír Kukoľ) - 21. Tomasz Frankowski.

Polonia: 81. Sebastian Przyrowski - 26. Aleksandar Todorovski, 13. Adam Kokoszka, 21. Maciej Sadlok, 22. Tomasz Brzyski (67, 9. Edgar Çani) - 28. Łukasz Piątek, 18. Łukasz Trałka (46, 15. Grzegorz Bonin), 6. Tomasz Jodłowiec, 8. Róbert Jež, 29. Pavel Šultes - 10. Daniel Sikorski (46, 17. Łukasz Teodorczyk).

żółte kartki: Trałka, Teodorczyk.

sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).
widzów: 4016.

źródło: własne