HOME » LEGIA WARSZAWA » LE:RAPID BUKARESZT 0-1 LEGIA WARSZAWA 20.10.2011.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

LE:Rapid Bukareszt 0-1 Legia Warszawa 20.10.2011.

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #788597
Od: 2010-3-24
Obrazek

Legia Warszawa odniosła bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo 1-0 (0-0) nad Rapidem Bukareszt w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Piątą bramkę w rozgrywkach strzelił serbski pomocnik legionistów Miroslav Radović. Polski zespół zajmuje drugie miejsce w swojej grupie.

W 7. minucie Janusz Gol podał na wolne pole do Miroslawa Radovicia, lecz serbski pomocnik Legii w doskonałej sytuacji trafił prosto w Dănuța Comana. Rapid odpowidział mocno niecelnym strzałem Daniela Pancu z rzutu wolnego. Po kolejnych dwóch atakach gospodarzy zakotłowało się pod bramką polskiego zespołu. Najpierw dobrego dośrodkowania Pancu nie wykorzystał żaden z jego kolegów z zespołu, a potem Ovidiu Herea wbiegł z piłką w pole karne, która po jego zagraniu między obrońcami przeleciała tuż obok słupka. Podopieczni Macieja Skorży szukali swojej szansy na bramkę po strzałach z dystansu. Jednak ani niecelny strzał Janusza Gola, ani precyzyjna próba Ariela Borysiuka, po której Coman wybił futbolówkę na korner, nie pozwoliły Legii wyjść na prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Ciprian Deac miał wystarczająco dużo miejsca, by spróbować pokonać Dušana Kuciaka z 16 metrów, ale bramkarz Legii zdołał sparowac piłkę na rzut rożny.

Rapid po przerwie od razu ruszył do ataków. Tuż po wznowieniu gry Deac w walce o piłkę w polu karnym z Jakubem Wawrzyniakiem padł na murawę, ale hiszpański sędzia nie dopatrzył się przewinienia warszawkiego obrońcy. Rumuński skrzydłowy w 57. minucie ponownie sprawdził czujność defensywy gości. Jego strzał w środek bramki pewnie obronił Kuciak. Po drugiej stronie boiska wyborną okazję zmarnował Maciej Rybus. Pomocnik Legii po podaniu od Radovicia fatalnie spudłował z kilku metrów, kopiąc nad bramką. W kolejnej akcji Serb już nie wcielał się w rolę asystenta, tylko mocnym strzałem zza szesnastki sprawdził czujność Comana. Ten sam zawodnik w 73. minucie doczekał się bramki. Z rzutu wolnego spod prawej linni bocznej dośrodkowywał Rybus, a Radović precyzyjną główką trafił do siatki. W końcówce spotkania Kuciak instynktownie obronił strzał Sabrina Sburlei.

20 października 2011, 21:05 - Bukareszt (Naţional Arena)
Rapid Bukareszt 0-1 Legia Warszawa
Miroslav Radović 73

Rapid: 1. Dănuț Coman - 2. Rui Duarte, 4. Marcos Antônio, 16. Ovidiu Burcă, 19. Vladimir Božović - 14. Mihai Roman (27, 80. Filipe Teixeira), 5. Dan Alexa, 8. Nicolae Grigore (81, 21. Sabrin Sburlea), 10. Ovidiu Herea (88, 9. Cássio), 7. Ciprian Deac - 11. Daniel Pancu.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak (81, 25. Jakub Rzeźniczak) - 31. Maciej Rybus (90, 33. Michał Żyro), 21. Ivica Vrdoljak, 16. Ariel Borysiuk, 5. Janusz Gol (63, 9. Manú), 32. Miroslav Radović - 28. Danijel Ljuboja.

żółta kartka: Wawrzyniak.

sędziował: Fernando Teixeira Vitienes (Hiszpania).
widzów: 15000.