HOME » LECHIA GDAŃSK » KORONA KIELCE 1-0 LECHIA GDAŃSK 17.09.2011..

Korona Kielce 1-0 Lechia Gdańsk 17.09.2011..

17.09.2011 21:16:51

Posty: 39015 #768678
Korona Kielce wygrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę zdobył wypożyczony z Lecha Poznań Jacek Kiełb, który w 9. minucie precyzyjnym strzałem pokonał Sebastiana Małkowskiego. Goście kończyli mecz w dziesięciu, ponieważ w 84. minucie czerwoną kartką został ukarany Vytautas Andriuškevičius. Dzięki tej wygranej podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mogą być pewni, że po 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy nadal będą prowadzić w tabeli. Korona ma na koncie 15 punktów i o dwa wyprzedza Lecha Poznań, który krótko cieszył się z pozycji lidera.

Jako pierwsi bramce rywali zagrozili goście. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu Lewona Hajrapetjana Luka Vučko uderzył głową tuż nad poprzeczką. Wydawało się, że goście kontrolują grę na początku meczu, ale to Korona objęła prowadzenie już w 9. minucie. Do piłki niedokładnie wybitej przez Vučkę przed polem karnym dopadł Jacek Kiełb i pokonał Sebastiana Małkowskiego precyzyjnym strzałem prawą nogą. Sześć minut później Kiełb miał świetną okazję do zdobycia drugiej bramki po dokładnym dośrodkowaniu Tomasza Lisowskiego, ale źle złożył się do strzału głową i uderzył bardzo niecelnie. W 34. minucie Zbigniew Małkowski pewnie złapał piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Mateusza Machaja. Pięć minut później Machaj strzelił z rzutu wolnego obok bramki. W 45. minucie bramkarz Korony odbił piłkę przed siebie po silnym strzale z dystansu Łukasza Surmy. Tuż przed przerwą w szesnastkę gości wbiegł Lisowski i zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale niebezpieczeństwo dalekim wybiciem zażegnał Ivans Lukjanovs.

Na początku drugiej połowy inicjatywę mieli gospodarze. W 48. minucie Maciej Korzym oddał groźny strzał z dystansu, ale piłka minimalnie minęła słupek. W następnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, mało było ciekawych akcji ofensywnych. W 66. minucie Paweł Sobolewski podał w pole karne do Vlastimira Jovanovicia, który oddał bardzo niecelny strzał. W 79. minucie Korona miała bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenie. Po fatalnej stracie w obronie Lechii, piłkę przejął Łukasz Cichos, podał do Sobolewskiego, ten minął wychodzącego z bramki golkipera Lechii, ale nie zdecydował się na strzał i niepotrzebnie zagrywał jeszcze do Cichosa, którego uprzedził Surma. Chwilę potem gospodarze zmarnowali kolejną szansę na zdobycie drugiej bramki. Cichos w sytuacji sam na sam minął bramkarza gości, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został przez niego zablokowany. W 84. minucie Lechia została osłabiona. Czerwoną kartką za brutalny faul na Arturze Lenartowskim został ukarany Vytautas Andriuškevičius. W 90. minucie Lisowski dokładnie zagrał w pole karne do Cichosa, który z kilku metrów fatalnie spudłował.

17 września 2011, 18:00 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 1-0 Lechia Gdańsk
Jacek Kiełb 9

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 34. Piotr Malarczyk, 17. Pavol Staňo, 4. Hernâni, 7. Tomasz Lisowski - 29. Paweł Sobolewski, 8. Vlastimir Jovanović, 5. Aleksandar Vuković, 20. Maciej Korzym (78, 14. Łukasz Cichos), 10. Jacek Kiełb - 25. Michał Zieliński (64, 16. Artur Lenartowski; 87, 13. Krzysztof Kiercz).

Lechia: 33. Sebastian Małkowski - 26. Deleu, 6. Luka Vučko, 2. Rafał Janicki, 3. Vytautas Andriuškevičius - 11. Ivans Lukjanovs (78, 17. Marcin Pietrowski), 8. Łukasz Surma, 21. Mateusz Machaj, 14. Piotr Wiśniewski (90, 10. Tomasz Dawidowski), 20. Lewon Hajrapetjan (66, 32. Mateusz Łuczak) - 46. Josip Tadić.

żółte kartki: Lisowski, Korzym - Hajrapetjan, Surma, Wiśniewski.
czerwona kartka: Vytautas Andriuškevičius (84. minuta, Lechia, za brutalny faul).

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 9180.

źródło: własne