HOME » LECH POZNAŃ » MARCIN KIKUT I MANUEL ARBOLEDA WRÓCILI DO GRY 10.11.2011

Marcin Kikut i Manuel Arboleda wrócili do gry 10.11.2011

10.11.2011 08:40:58

Posty: 39015 #799656

Marcin Kikut i Manuel Arboleda po kilku miesiącach przerwy zagrali w środę w pierwszym zespole Lecha Poznań.

Kikut pauzował znacznie dłużej. Po raz ostatni w barwach seniorskiej drużyny Lecha wystąpił ponad pół roku temu, bo 19 kwietnia przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski (3:2). Po pierwszej połowie został zmieniony, gdyż doznał kontuzji i kilka dni później poddał się operacji kolana.

Natomiast Arboleda rozpoczął ten sezon w podstawowym składzie, ale w drugiej kolejce na stadionie w Lubinie dopadły go problemy zdrowotne. Mecz z Zagłębiem (1:1) dokończył, ale uszkodzony mięsień przywodziciela spowodował, że potrzebna była interwencja chirurgiczna i kilkumiesięczna przerwa.

Obaj obrońcy po długiej rehabilitacji są już zdrowi i w minioną sobotę zagrali w ekipie Lecha występującej w Młodej Ekstraklasie. A wczoraj przeciwko reprezentacji Polski U-21 Stefana Majewskiego wystąpili wreszcie w pierwszym zespole. Każdy z nich przebywał na boisku 45 minut. Polak w pierwszej połowie biegał na prawej stronie defensywy, a po przerwie pojawił się Kolumbijczyk, który zajął swoje stałe miejsce, czyli środek obrony.