HOME » KORONA KIELCE » KORONA KIELCE 2-0 GÓRNIK ZABRZE 04.10.2011...

Korona Kielce 2-0 Górnik Zabrze 04.10.2011...

04.10.2011 08:40:01

Posty: 39015 #779192

Korona Kielce wygrała 2-0 (2-0) na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze po golach Michała Zielińskiego i Jacka Kiełba. Kielczanie są jedynym niepokonanym zespołem w obecnym sezonie ligowym. Korona zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co prowadzący Śląsk, ale gorszą różnicę bramek od wrocławian.

Już w czwartej minucie po precyzyjnym podaniu Pawła Sobolewskiego Michał Zieliński znalazł się w sytuacji sam na sam z Borisem Peškovičem, ale przegrał pojedynek z golkiperem zabrzan. W 20. minucie Vlastimir Jovanović podał do wbiegającego na wolne Tomasza Lisowskiego, który dośrodkował w pole karne gości, gdzie Zieliński najpierw strzelił w bramkarza, a następnie skierował piłkę do siatki. Już sześć minut później kielczanie podwyższyli swoje prowadzenie. Sobolewski podał do znajdującego się w szesnastce Górnika Pavla Staňo, ten odegrał do Jacka Kiełba, który dokładnym strzałem po ziemi pokonał Peškoviča. W 42. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Aleksander Kwiek, ale Zbigniew Małkowski pewnie chwycił piłkę. Dwie minuty później ofensywny pomocnik gości po raz kolejny strzelił z dystansu, a golkiper Korony tym razem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 52. minucie po dośrodkowaniu Aleksandra Vukovicia z rzutu wolnego Piotr Malarczyk silnie kopnął futbolówkę, która jednak przeleciała obok słupka. W 60. minucie szansę na kontaktowego gola mieli goście, kiedy po rzucie rożnym do strzału doszedł Mariusz Przybylski, ale golkiper kielczan pewnie złapał skierowaną w środek bramki piłkę. W 73. minucie po szybkiej akcji Korony wprowadzony w drugiej połowie Grzegorz Lech oddał mocny strzał po ziemi, a Peškovič z problemami odbił futbolówkę przed siebie.

3 października 2011, 18:30 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 2-0 Górnik Zabrze
Michał Zieliński 20, Jacek Kiełb 26

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 34. Piotr Malarczyk, 17. Pavol Staňo, 4. Hernâni, 7. Tomasz Lisowski - 10. Jacek Kiełb (89, 9. Paweł Kal), 8. Vlastimir Jovanović, 5. Aleksandar Vuković, 29. Paweł Sobolewski, 18. Paweł Kaczmarek (60, 22. Grzegorz Lech) - 25. Michał Zieliński (66, 14. Łukasz Cichos).

Górnik: 29. Boris Peškovič - 24. Michael Bemben, 25. Adam Banaś, 26. Adam Danch, 16. Adam Marciniak - 14. Préjuce Nakoulma, 19. Mariusz Przybylski, 2. Michał Pazdan (81, 87. Krzysztof Mączyński), 6. Aleksander Kwiek, 11. Marcin Wodecki (75, 88. Michal Gašparík) - 22. Tomasz Zahorski (34, 17. Paweł Olkowski).

żółte kartki: Jovanović - Kwiek, Banaś, Wodecki, Przybylski.

sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
widzów: 8315.

źródło: własne