Inter zaczyna od porażki! 12.09.2011

W ostatnim meczu inauguracyjnej kolejki Serie A Palermo wygrało u siebie z Interem 4-3 (0-1) po pasjonującej końcówce. "Nerazzurri" dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po bramkach Diego Milito (jednej z rzutu karnego), ale za każdym razem wyrównywali za sprawą Fabrizio Miccoliego i Abla Hernándeza. Spotkanie rozstrzygnęło się w końcowych minutach. Trzecią bramkę dla Sycylijczyków strzelił w 86. minucie Miccoli, a prowadzenie podwyższył chwilę później Mauricio Pinilla. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Diego Forlán, zdobywając tylko bramkę kontaktową.

11 września 2011, 20:45 - Palermo (Stadio Renzo Barbera)
US Città di Palermo 4-3 FC Internazionale Milano
Fabrizio Miccoli 48, 86, Abel Hernández 54, Mauricio Pinilla 88 - Diego Milito 33, 51 (k), Diego Forlán 90

US Città di Palermo: 33. Aléxandros Tzórvas - 31. Eros Pisano, 3. Matías Silvestre, 8. Giulio Migliaccio, 42. Federico Balzaretti - 90. Edgar Álvarez, 5. Édgar Barreto, 7. Francesco della Rocca (46, 20. Afriyie Acquah), 27. Josip Iličić (68, 14. Nicolás Bertolo) - 11. Abel Hernández (74, 51. Mauricio Pinilla), 10. Fabrizio Miccoli.

FC Internazionale Milano: 1. Júlio César - 4. Javier Zanetti, 6. Lúcio, 25. Walter Samuel - 42. Jonathan, 5. Dejan Stanković, 19. Esteban Cambiasso (71, 11. Ricky Álvarez), 55. Yūto Nagatomo (62, 20. Joel Obi) - 28. Mauro Zárate (34, 10. Wesley Sneijder), 22. Diego Milito, 9. Diego Forlán.

żółte kartki: Acquah, Pinilla - Samuel, Júlio César, Zanetti.

sędziował: Christian Brighi.