HOME » KOLARSTWO » GAWROŃSKI MISTRZEM EUROPY. "REWELACJA" 19.07.2010

Gawroński mistrzem Europy. "Rewelacja" 19.07.2010

19.07.2010 09:08:16

Posty: 39015 #558574

Piotr Gawroński został mistrzem Europy do lat 23 w kolarstwie szosowym. Młody polski zawodnik był najlepszy na liczącej 190 kilometrów trasie w tureckiej Ankarze - po finiszu z peletonu wyprzedził Portugalczyka Nelsona Oliveirę i Francuza Arnaud Demare'a.

Kolarz grupy TKK-Pacific Toruń spisał się doskonale. Pod wielkim wrażeniem jego występu był trener kadry młodzieżowców Zbigniew Piątek. - Ale jechali, rewelacja! - komentował na gorąco.

- W drugiej części nasi zawodnicy co chwilę atakowali - cieszył się trener. - Na finiszu nasz kolarz wygrał z łatwością. Szkoda, że nikt tego nie nagrywał, bo byłby wzorcowy materiał szkoleniowy! - dodał Piątek.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli odległe miejsca. Michał Kwiatkowski był 43., Rafał Majka 50., Paweł Polijański 54., Adrian Honkisz 55., a Kornel Sójka 92. Wyścig ukończyło 93 zawodników.