HOME » SKOKI NARCIARSKIE » KAMIL STOCH MISTRZEM POLSKI NA IGELICIE 18.09.2011

Kamil Stoch mistrzem Polski na igelicie 18.09.2011

18.09.2011 10:16:10

Posty: 39015 #768851

Kamil Stoch zdecydowanie wygrał zawody o tytuł Mistrza Polski na igelicie w Zakopanem. Najlepszy polski skoczek lądował na 130 i 119,5m. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Miętus (132 i 116,5m), a trzeci był Piotr Żyła (126,5 i 118,5m).

Żyła dobrym skokiem w finale wyprzedził trzeciego na półmetku konkursu - Macieja Kota (128 i 116,5m). Na 5. pozycji znalazł się Rafał Śliż (125,5 i 117m), a czołową szóstkę zamknął Grzegorz Miętus (124,5 i 111,5m).

Nieco rozczarował wynik Aleksandra Zniszczoła, który dziś musiał zadowolić się dopiero 7. miejscem po skokach na 122 i 114,5m. Słabiej spisał się także Dawid Kubacki (123,5 i 107,5m), sklasyfikowany na 9. pozycji.

Poza czołową "10" uplasował się Tomasz Byrt (122,5 i 106m), który zmagania zakończył na 11. miejscu, podobnie jak inny członek kadry A - Łukasz Rutkowski (111 i 106m), który był dopiero 16.

Druga seria rozgrywana była przy dosyć mocnym tylnym wietrze, który sprawiał, że żaden ze skoczków nie zdołał przekroczyć granicy punktu konstrukcyjnego.

Kolejnym sprawdzianem dla naszych skoczków będzie konkurs o Puchar Solidarności, zaplanowany w Zakopanem na najbliższy piątek i sobotę (23-24 września).