HOME » SIATKÓWKA » SERBOWIE MISTRZAMI EUROPY! 19.09.2011

Serbowie mistrzami Europy! 19.09.2011

19.09.2011 08:40:04

Posty: 39015 #769411

Serbia pokonała reprezentację Włoch 3:1 w finałowym meczu mistrzostw Europy. Jest to pierwszy triumf Serbów w tych rozgrywkach.

Pierwszy set rozpoczął się od obustronnej wymiany ciosów. W dalszej części tej partii zaczęła zarysowywać się przewaga Włochów, którzy tę dyspozycję utrzymali do końca seta i pewnie wygrali do 17.

W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Serbowie byli stroną przeważającą. Dobrą partię rozgrywał Ivan Miljković, który w dużej mierze przyczynił się do odskoczenia Włochom na cztery punkty. Na drugiej przerwie technicznej reprezentacja Serbii prowadziła 16:14. Ostatecznie Serbia wygrała tego seta 25:20.

Set trzeci to kontynuacja dobrej gry drużyny serbskiej, która dość szybko osiągnęła kilkupunktową przewagę, bo jeszcze przed drugą przerwą techniczną prowadziła 12:7. W reprezentacji Włoch zawodził spisujący się dobrze w poprzednich meczach Michał Łasko. W drugiej części tej partii Włosi znacznie się ożywili i doprowadzili do stanu 17:17, a następnie wyszli na jednopunktowe prowadzenie. W końcówce seta było dużo emocji. Najpierw Serbowie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, a później Włosi ponownie doprowadzili do remisu (23:23). Ostatecznie zwycięsko z tej partii wyszli serbscy siatkarze, wygrywając 25:23.

Czwarta partia to początkowo wyrównana gra obu ekip. Później na kilkupunktową przewagę wyszli Włosi, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Kiedy wydawało się, że Włosi prowadząc czterema punktami spokojnie wytrwają do końca seta, to do odrabiania strat wzięli się Serbowie, którzy doprowadzili do stanu 13:13. Włosi jeszcze kilkukrotnie wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie, pozwalając następnie doprowadzić rywalom do wyrównania. W końcówce siatkarze po obu stronach siatki popełniali błędy i sytuacja zmieniała się z minuty na minutę, ale ostatecznie to reprezentacja Serbii wygrała 26:24 i cały mecz 3:1. Jest to pierwszy triumf Serbów w mistrzostwach Europy.

Włochy - Serbia 1:3 (25:17, 20:25, 23:25, 24:26)

Serbia: Nikola Kovacević, Vlado Petković, Dragan Stanković, Milos Nikić, Ivan Miljković, Marko Podrascani i Nikola Rosić (libero) oraz Milos Terzić, Milan Rasić, Mitić Mihajlo.

Włochy: Luigi Mastrangelo, Michal Lasko, Ivan Zaytsev, Cristian Savani, Dragan Travica, Emanuele Birarelli i Andrea Bari (libero) oraz Simone Parodi, Gabriele Maruotti, Simone Butti.