HOME » LIGA SZKOCKA » RANGERS WYGRALI OLD FIRM DERBY I ZDOBYLI PUCHAR LIGI 20.03.2011

Rangers wygrali Old Firm Derby i zdobyli Puchar Ligi 20.03.2011

20.03.2011 19:43:19

Posty: 39015 #669143

W finale Pucharu Ligi Szkockiej doszło do Old Firm Derby pomiędzy Celtikiem i Rangers. "The Gers" pokonali lokalnych rywali po dogrywce 2-1 i obronili trofeum zdobyte przed rokiem, wygrywając je po raz 27. w historii. Prowadzenie dla Rangers zdobył w 24. minucie Steven Davis. "The Bhoys" wyrównali siedem minut później za sprawą Joe Ledleya i taki wynik utrzymał się do końca regulaminowych 90 minut. Rangers ponownie objęli prowadzenie w 98. minucie po bramce Nikicy Jelavicia. W doliczonym czasie gry drugiej połowy dogrywki czerwoną kartką został ukarany zawodnik Celticu Emilio Izaguirre. Polski bramkarz Celticu Łukasz Załuska przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

20 marca 2011, 16:00 - Glasgow (Hampden Park)
Celtic FC 1-2 pd. Rangers FC
Joe Ledley 31 - Steven Davis 24, Nikica Jelavić 98

Celtic: 26. Fraser Forster - 12. Mark Wilson, 25. Thomas Rogne (73, 22. Glenn Loovens), 21. Charlie Mulgrew, 3. Emilio Izaguirre - 8. Scott Brown (65, 18. Ki Sung-Yueng), 33. Beram Kayal, 16. Joe Ledley, 15. Kris Commons (103, 20. Paddy McCourt) - 88. Gary Hooper, 9. Geórgios Samarás.

Rangers: 25. Neil Alexander - 16. Steven Whittaker, 24. Madjid Bougherra (82, 41. Kyle Hutton), 3. David Weir, 5. Saša Papac - 39. Gregg Wylde, 8. Steven Davis, 14. Steven Naismith, 7. Maurice Edu, 11. Kyle Lafferty (90, 20. Vladimír Weiss) - 18. Nikica Jelavić (117, 17. El Hadji Diouf).

żółte kartki: Kayal, Wilson, Mulgrew - Jelavić, Papac, Diouf.
czerwona kartka: Emilio Izaguirre (120. minuta, Celtic, za faul).