HOME » LIGA NIEMIECKA » BUNDESLIGA: BORUSSIA DORTMUND WYGRYWA W BREMIE 15.10.2011

Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa w Bremie 15.10.2011

15.10.2011 09:32:57

Posty: 39015 #785399

Werder stracił pierwsze punkty na własnym stadionie w tym sezonie Bundesligi. Bremeńczycy przegrali 0-2 z Borussią Dortmund. W 42. minucie po akcji Roberta Lewandowskiego i Svena Bendera gola zdobył Ivan Perišić. Tuż po przerwie Chorwat otrzymał czerwoną kartkę i przez resztę spotkania mistrzowie Niemiec musieli grać w osłabieniu. Jednak nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa. W 71. minucie prowadzenie podwyższył Patrick Owomoyela, który tym samym ustalił wynik końcowy. Goście awansowali na pozycję wicelidera, spychając dzisiejszych rywali na 4. miejsce. Robert Lewandowski został zmieniony w 87. minucie, Jakub Błaszczykowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a kontuzjowani Łukasz Piszczek (wszyscy Borussia Dortmund) i Sebastian Boenisch (Werder) nie znaleźli się w kadrach meczowych.

14 października 2011, 20:30 - Brema (Weserstadion)
SV Werder Bremen 1899 0-2 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Ivan Perišić 42, Patrick Owomoyela 71

Werder: 21. Sebastian Mielitz - 22. Sokrátis Papastathópoulos, 4. Naldo, 23. Andreas Wolf (74, 19. Sandro Wagner), 13. Lukas Schmitz - 44. Philipp Bargfrede (62, 20. Mehmet Ekici), 8. Clemens Fritz, 14. Aaron Hunt, 10. Marko Marin - 11. Markus Rosenberg, 24. Claudio Pizarro.

Borussia Dortmund: 1. Roman Weidenfeller - 25. Patrick Owomoyela, 4. Neven Subotić, 15. Mats Hummels, 24. Chris Löwe - 19. Kevin Großkreutz, 22. Sven Bender, 21. İlkay Gündoğan (74, 5. Sebastian Kehl), 11. Mario Götze (89, 7. Moritz Leitner), 14. Ivan Perišić - 9. Robert Lewandowski (87, 18. Lucas Barrios).

żółte kartki: Wolf - Perišić, Subotić.
czerwona kartka: Ivan Perišić (47. minuta, Borussia, za drugą żółtą).

sędziował: Florian Meyer.
widzów: 42 068.