HOME » LIGA MISTRZÓW » GOL JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO W LIDZE MISTRZÓW 07.12.2011

Gol Jakuba Błaszczykowskiego w Lidze Mistrzów 07.12.2011

07.12.2011 08:33:39

Posty: 39015 #814824

Jakub Błaszczykowski zdobył gola dla Borussii Dortmund w przegranym 2-3 (2-1) meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Olympique de Marseille. Polski pomocnik zdobył gola w 23. minucie spotkania, wykorzystując podanie Roberta Lewandowskiego. Jest to pierwsze trafienie Błaszczykowskiego w Lidze Mistrzów.

6 grudnia 2011, 20:45 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 2-3 Olympique de Marseille
Jakub Błaszczykowski 23, Mats Hummels 32 (k) - Loïc Rémy 45, André Ayew 85, Mathieu Valbuena 87

żółte kartki: Felipe Santana - Stéphane Mbia, Morgan Amalfitano, André Ayew, Alou Diarra, Mathieu Valbuena.

sędziował: Howard Melton Webb (Anglia).

Błaszczykowski i Lewandowski rozegrali pełne 90 minut. Przez cały mecz na boisku przebywał także polski obrońca Borussii Łukasz Piszczek.

Borussia zajęła ostatnie miejsce w tabeli grupy F i odpadła z europejskich pucharów. Trzecie miejsce w grupie zajął Olympiakós SFP, który jako pierwszy zespół z Ligi Mistrzów zapewnił sobie rozstawienie w losowaniu 1/16 finału Ligi Europy i może trafić na Legię Warszawa lub - w przypadku awansu - Wisłę Kraków.

źródło: własne