HOME » ŚLĄSK WROCŁAW » PP:PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 0-1 ŚLĄSK WROCŁAW 18.10.2011...

PP:Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 Śląsk Wrocław 18.10.2011...

18.10.2011 21:31:51

Posty: 39015 #787510

W pucharowym starciu pomiędzy zespołami z Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 0-1 (0-0) na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Gola na wagę awansu wrocławian do ćwierćfinału Pucharu Polski zdobył w 52. minucie Holender Johan Voskamp.

W pierwszych minutach groźniejsi byli piłkarze Śląska. W 4. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy przejął Piotr Ćwielong i uderzył na bramkę, ale futbolówka odbiła się od nogi Sławomira Cienciały i poszybowała tuż nad poprzeczką. Chwilę potem Marek Gancarczyk zagrał w szesnastce klatką piersiową do Johana Voskampa, który zmarnował dobrą okazję do zdobycia gola, uderzając nad bramką. Po tych sytuacjach inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zaczęli atakować nieco śmielej. W 10. minucie Sebastian Ziajka uderzył z dystansu obok bramki po podaniu Mariusza Sachy. W 21. minucie Rafał Gikiewicz odbił piłkę w bok po uderzeniu Piotra Malinowskiego, a do siatki posłał ją Adam Cieśliński, który jednak był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał gola. Chwilę potem groźny strzał głową oddał Ziajka, ale Marek Wasiluk wybił piłkę zmierzającą do bramki. W 37. minucie świetną interwencją popisał się Richard Zajac, który przerzucił piłkę nad poprzeczkę po silnym strzale z dystansu Roka Elsnera. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy bramkarz Podbeskidzia pewnie złapał futbolówkę po strzale sprzed pola karnego Sebastiana Dudka.

W 51. minucie Cienciała przy próbie dośrodkowania prawie pokonał Rafała Gikiewicza, jednak futbolówka trafiła w górną siatkę. Odpowiedź gości była błyskawiczna - Sebastian Mila dokładnie zagrał do Voskampa, który zwiódł Bartłomieja Koniecznego i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce bielszczan. Przez kolejne kilkanaście minut żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali. Tempo gry wzrosło po wejściu Łukasza Madeja, który dośrodkował z lewej strony, a Ćwielong był bliski podwyższenia prowadzenia Śląska. Jednak Richard Zajac najpierw sparował futbolówkę na słupek, a następnie wyprzedził próbującego dobijać strzał Ćwielonga Milę i chwycił piłkę. W 78. minucie Matej Náther dośrodkował z rzutu wolnego, a Piotr Koman uderzył głową obok słupka. Po chwili wyrównać starał się również Ziajka, ale strzelił w środek bramki i Gikiewicz nie miał problemów ze skuteczną interwencją. W 82. minucie Mila próbował technicznym uderzeniem sprzed szesnastki przelobować golkipera Podbeskidzia, jednak futbolówka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Elsner chciał zaskoczyć Zajaca strzałem z dystansu, ale bramkarz gospodarzy obronił jego uderzenie.

18 października 2011, 18:45 - Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 Śląsk Wrocław
Johan Voskamp 52

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 18. Sławomir Cienciała, 3. Ondřej Šourek, 26. Bartłomiej Konieczny, 17. Michał Osiński - 5. Mariusz Sacha (85, 36. Mateusz Janeczko), 19. František Metelka (69, 22. Matej Náther), 21. Piotr Koman, 11. Sebastian Ziajka, 8. Piotr Malinowski (46, 24. Serginho) - 16. Adam Cieśliński.

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 24. Tadeusz Socha, 17. Mariusz Pawelec, 28. Marek Wasiluk, 2. Krzysztof Wołczek - 9. Marek Gancarczyk (73, 8. Łukasz Madej), 29. Rok Elsner, 7. Sebastian Dudek, 11. Sebastian Mila (83, 10. Mateusz Cetnarski), 20. Piotr Ćwielong - 18. Johan Voskamp (86, 27. Łukasz Gikiewicz).

żółte kartki: Serginho, Cienciała - Wołczek, Mila, Socha.

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Spotkania 1/4 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 13-14 i 20-21 marca.