HOME » LECH POZNAŃ » CHROBRY GŁOGÓW 0-3 LECH POZNAŃ 21.09.2011.

Chrobry Głogów 0-3 Lech Poznań 21.09.2011.

21.09.2011 08:26:40

Posty: 39015 #770994

Lech Poznań wygrał 3-0 (1-0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Chrobrym Głogów i awansował do kolejnej rundy. Bramki dla podopiecznych José Maríi Bakero zdobyli Vojo Ubiparip, Semir Štilić z rzutu karnego oraz Artjoms Rudņevs.

Już w pierwszej minucie gry Chrobry miał okazję do strzelenia gola, jednak Michał Bukraba w idealnej sytuacji uderzył bardzo niecelnie. W 22. minucie piłkę przed własnym polem karnym stracił Krzysztof Ziemniak, przejął ją Vojo Ubiparip, wbiegł w pole karne i strzałem w dalszy róg bramki pokonał Łukasza Zarembę. Osiem minut później zza pola karnego tuż nad bramką uderzył Jakub Wilk. W 36. minucie Siergiej Kriwiec idealnie dograł futbolówkę do niepilnowanego w polu karnym Ubiparipa, ale serbski napastnik w dobrej sytuacji strzelił wprost w bramkarza gospodarzy. W odpowiedzi dwie minuty później Jasmin Burić dobrze obronił uderzenie Przemysława Stasiaka. Tuż przed końcem pierwszej części gry Stasiak dograł na piąty metr do Zbigniewa Grzybowskiego, jednak napastnik głogowian fatalnie spudłował.

W drugiej połowie na boisku do 72. minuty nie działo się kompletnie nic. Wtedy to Michał Michalec sfaulował w polu karnym wprowadzonego chwilę wcześniej Artjomsa Rudņevsa, a sędzią podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Semir Štilić. W 83. minucie bardzo niecelnie zza pola karnego strzelał Rudņevs. Sześć minut później Štilić zagrał na wolne pole do łotewskiego napastnika "Kolejorza", ale ten strzelił tuż obok bramki. Chwilę później Rudņevs już się nie pomylił i zdobył trzeciego gola dla Lecha. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Kriwiec uderzył jeszcze w poprzeczkę.

20 września 2011, 15:30 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów 0-3 Lech Poznań
Vojo Ubiparip 22, Semir Štilić 73 (k), Artjoms Rudņevs 90

Chrobry: 1. Łukasz Zaremba - 21. Krzysztof Ziemniak, 3. Michał Michalec, 2. Kamil Sylwestrzak, 22. Adam Samiec - 4. Konrad Kaczmarek (46, 9. Grzegorz Wan), 7. Mateusz Hałambiec, 13. Mateusz Niedźwiedź (73, 5. Adam Filbier), 24. Przemysław Stasiak, 6. Michał Bukraba (62, 23. Bartosz Machaj) - 11. Zbigniew Grzybowski.

Lech: 30. Jasmin Burić - 2. Marciano Bruma (46, 20. Hubert Wołąkiewicz), 22. Grzegorz Wojtkowiak, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 7. Jakub Wilk, 15. Kamil Drygas, 10. Siergiej Kriwiec, 32. Mateusz Możdżeń, 18. Bartosz Ślusarski (58, 14. Semir Štilić) - 28. Vojo Ubiparip (71, 16. Artjoms Rudņevs).

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 2.800.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 18-20 października.