HOME » JAGIELLONIA BIAŁYSTOK » JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0-0 LEGIA WARSZAWA 07.11.2011.

Jagiellonia Białystok 0-0 Legia Warszawa 07.11.2011.

08.11.2011 08:49:22

Posty: 39015 #798529

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w spotkaniu kończącym 13. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Mecz nie był zbyt interesujący szczególnie w pierwszej połowie, w której oddano tylko jeden celny strzał na bramkę. Podopieczni Macieja Skorży zanotowali szósty kolejny ligowy mecz bez straty bramki. Legia jest wiceliderem tabeli i traci do prowadzącego Śląska Wrocław pięć punktów, ale ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Niemal przez całą pierwszą połowę na boisku nie działo się nic wartego odnotowania. Gra obu drużyn była senna i do tego aż do 45. minuty nie oddano celnego uderzenie na którąkolwiek z bramek. Niemal wszystkie akcje kończyły się przed polami karnymi obu zespołów. Tomasz Ptak po raz pierwszy musiał interweniować w 36. minucie, kiedy pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Macieja Rybusa. Dziewięć minut później pierwszy celny strzał w tym spotkaniu oddał Ivica Vrdoljak, ale bramkarz Jagiellonii zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczkę po tym groźnym uderzeniu z dystansu.

Od początku drugiej połowy gra obu drużyn nieco się ożywiła i na boisku było zdecydowanie ciekawiej. W 53. minucie wprowadzony po przerwie na boisko Michał Żyro zagrał w pole karne do Janusza Gola, ten podał do Danijela Ljuboji, który oddał strzał na bramkę, ale piłka odbiła się od nogi Rafała Grzyba i poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później sprzed pola karnego niecelnie uderzył debiutujący w T-Mobile Ekstraklasie Grzegorz Arłukowicz. W 60. minucie Vrdoljak strzelił głową obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rybusa. Dwie minuty później Dušan Kuciak pewnie złapał piłkę po uderzeniu z dystansu Arłukowicza. W 70. minucie w szesnastkę gospodarzy wbiegł Żyro, próbował podać do Danijela Ljuboji, ale zagranie zablokował Hermes i Ptak złapał futbolówkę. W 82. minucie Marcin Komorowski niedokładnie zagrał piłkę w swoim polu karnym, czym spowodował duże zagrożenie pod bramką. Futbolówkę przejął Tomasz Kupisz, ale jego uderzenie zablokował Jakub Wawrzyniak. W 86. minucie Ljuboja uderzył z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry silny strzał sprzed pola karnego oddał Vrdoljak, a Ptak przerzucił piłkę nad poprzeczkę. Po chwili bramkarz Jagiellonii ponownie sparował futbolówkę na rzut rożny po uderzeniu głową Wawrzyniaka.

7 listopada 2011, 18:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-0 Legia Warszawa

Jagiellonia: 29. Tomasz Ptak - 19. Grzegorz Bartczak, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 23. Marko Ćetković, 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 27. Grzegorz Arłukowicz (70, 18. Łukasz Tymiński), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (77, 26. Jan Pawłowski).

Legia: 12. Dušan Kuciak - 25. Jakub Rzeźniczak, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 18. Michał Kucharczyk (46, 33. Michał Żyro), 16. Ariel Borysiuk, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol (59, 27. Rafał Wolski), 31. Maciej Rybus (86, 34. Moshe Ohayon) - 28. Danijel Ljuboja.

żółte kartki: Hermes, Porębski, Bartczak, Pawłowski - Borysiuk, Wawrzyniak, Gol, Ljuboja, Komorowski.

sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).
widzów: 4907.

źródło: własne